• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

znak_strzalki_920

Ktoś zapomniał odsłonić strzałkę na znaku

11 października 2021

Z ul. Lubelskiej kierowcy nie powinni skręcać w lewo, na zjazd w al. Wojska Polskiego. Tak wynika z przekreślonej taśmami strzałki na znaku przed skrzyżowaniem. Ktoś chyba zapomniał je usunąć.

Jadąc ul. Lubelską i dojeżdżając do skrzyżowania z al. Wojska Polskiego, kierowcy zamierzający jechać w kierunku ronda Popiełuszki (kozienickie) muszą jechać w lewo, na łącznicę obu ulic. Ale, kilkanaście metrów wcześniej stoi znak F-10 (kierunki na pasach ruchu) wskazujący dozwolone, zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na znaku, kierunki jazdy z pasa ruchu, nad którym znak został umieszczony. Na tym znaku, pas ruchu w lewo został zaklejony, przekreślony taśmami sugerując, że zjazdu w lewo nie ma.  Żeby było ciekawiej, za znakiem F-10 umieszczono żółtą tablicę, na której napisano: „Zalecany dojazd do ul. Porannej od strony al. Wojska polskiego” (pisownia oryginalna). Czyli, sugerowany jest zjazd w lewo, na łącznicę.

Ktoś powie, że to błahostka i się czepiamy, bo przecież kierowcy zjeżdżają z ul. Lubelskiej na łącznicę al. Wojska Polskiego i jadą w kierunku ronda Popiełuszki. Być może, a nawet pewne jest, że się czepiamy. Zwracamy jednak uwagę, że po zakończeniu robót drogowych i remontów gwarancyjnych nawierzchni ktoś zapomniał usunąć taśmy zakrywające strzałkę na lewym pasie znaku F-10. Od tego czasu minęło już kilka miesięcy.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt