• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

rcszkol2_920

Piknik o bezpieczeństwie na drodze już za tydzień

9 października 2021

O tym jak zachowywać się podczas jazdy i na co zwrócić uwagę, żebyśmy ustrzegli się przykrych sytuacji, będzie mowa w czasie akcji organizowanej w przyszłą sobotę przez Radomskie Centrum Szkoleń. Prawdopodobnie, będzie również prezentacja aut salonów Volkswagena i Nissana.

Każdy, kto przyjdzie na akcję dotyczącą bezpieczeństwa na drodze będzie mógł skorzystać z symulatora dachowania i przekonać się, czy w czasie przewracania się auta mamy czas na jakąś reakcję.

Będzie również waga przeciążeniowa, która pokaże o ile, podczas kolizji lub wypadku, zwiększa się masa nawet małych przedmiotów luźno położonych w samochodzie. Niektórzy mogą być naprawdę zaskoczeni.

Chętni wezmą udział w spacerze w alkogoglach, czyli przekonania się jakie zniekształcenie obrazu występuje po spożyciu alkoholu, a także sprawdzić swoje umiejętności na symulatorze jazdy. Zaprezentowany zostanie wystrzał poduszki powietrznej w trakcie zderzenia pojazdu oraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, którą zaprezentuje ratowniczka medyczna.

Wszystko wskazuje, że kolejną atrakcją akcji będzie prezentacja wybranych samochodów marek Volkswagen i Nissan. Może będzie okazja obejrzeć jakiś samochód o napędzie elektrycznym – Id.3 lub Id. 4 albo nowego qashqaia?

Akcja odbędzie się 16 października (sobota), od godz. 11 do godz. ok. 18, na placu przy Radomskim Centrum Szkoleń, przy ul. Malczewskiego 18a. Będzie ona świetną okazją dla przypomnienia obecnym kierowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i omówienia zagrożeń w poszczególnych sytuacjach, które mogą się wydarzyć na drodze oraz dla kandydatów na kierowców, którzy będą mieli okazję przekonać się jakie sytuację mogą wystąpić na drodze i jak im można zapobiec.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • awp_21przystanek_920

  Czy kierowcy autobusów linii 21 będą łamali przepisy?

  Wczoraj, dla ruchu został oddany nowy wiadukt nad torami kolejowymi linii nr 8 relacji Warszawa – Radom....

  więcej...
 • rcszkol_920

  Przyjdź na piknik o bezpieczeństwie na drodze!

  Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, symulatory jazdy i dachowania, wystrzał poduszki powietrznej...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt