• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Moto info

toyota_budowa_920

Inwestycja radomskich przedsiębiorców otrzymała nagrodę Budowa Roku 2020

8 października 2021

Salon Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska zdobył nagrodę I stopnia w konkursie Budowa Roku 2020. To największy salon Toyoty i Lexusa w Polsce i jeden z największych w Europie.

Budowę nowego salonu marek przy ul. Zakopiańskiej 68 w Krakowie, radomscy przedsiębiorcy branży motoryzacyjnej – Elżbieta i Marek Romanowscy, rozpoczęli dwa lata temu. Wcześniej mieli w Krakowie salon Toyoty i Lexusa (przy al. Pokoju), ale postanowili wybudować nowy z prawdziwego zdarzenia i na najwyższym poziomie, według światowych standardów. I udało im się. Nowy salon Toyoty i Lexusa przy ul. Zakopiańskiej, jest największy w Polsce i jeden z największych w Europie.

Budynek ma cztery kondygnacje nadziemne i dwie podziemne, z łączną powierzchnią użytkową 13 500 m2. W obiekcie, na wyznaczonych miejscach, można zaparkować 360 pojazdów. Na dwóch poziomach salonu zlokalizowano ekspozycję 50 nowych aut Toyoty i Lexusa, a na przykrytym parkingu na drugiej kondygnacji – 80 aut używanych. Ponadto, na specjalnej rampie wyeksponowano klasyczne modele Toyoty i Lexusa. W podziemiach znajduje się parking dla klientów na 77 aut.

W obiekcie funkcjonuje także studio autodetailingu, serwis mechaniczny z 18 podnośnikami oraz magazyn na 6500 opon. W budynku zastosowano ekologiczne rozwiązania: zielony dach o powierzchni 1650 m2, oświetlenie LED i kontrakt na energię o certyfikowanym pochodzeniu ze źródeł odnawialnych.

Oryginalna koncepcja nowego salonu Toyoty i Lexusa zapewnia klientom pełny komfort przez cały czas wizyty, od chwili zaparkowania w podziemnym garażu. Od momentu jego otwarcia udział Toyoty na rynku motoryzacyjnym w Krakowie wzrósł z 9% do 12%.

Inwestycja otrzymała nagrodę I stopnia Budowa Roku 2020.

Ogólnopolski konkurs Budowa Roku jest organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Eksperci Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa ocenili, że proces realizacji tej inwestycji przebiegał na najwyższym poziomie, zarówno pod względem organizacyjnym, technicznym i jakości wykonania, jak i pod względem wpływu inwestycji na środowisko oraz rozwój regionu.

Gratulujemy nagrody!

Roman Furciński, źródło: Toyota

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • ferie_linia20

  Czasowe zawieszenie kursowania linii nr 20

  Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, związku z feriami zimowymi, od najbliższego poniedziałku...

  więcej...
 • maserati_grecale_920

  Maserati Grecale na śnieżnych testach

  Włoska firma sprawdza możliwości przedprodukcyjnego SUV-a, modelu Grecale. Testy odbywają się na zmrożonych...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt