• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Moto info

mazda_znaczek_920

Mazda zapowiada wprowadzenie nowych modeli

7 października 2021

Dwa nowe samochody – Mazda CX-60 i Mazda CX-80, mają się pojawić na rynku europejskim w ciągu najbliższych dwóch lat. Natomiast na innych, wybranych rynkach, w tym amerykańskim, pojawią się nowe modele o zwiększonej szerokości nadwozi – nowa Mazda CX-70 i CX-90 oraz nowa Mazda CX-50 opracowana na małej platformie.

Japoński producent podał informacje o wprowadzeniu na światowe rynki nowych modeli. Mazda zaoferuje europejskim klientom szerszy wybór samochodów typu SUV, łączących najnowsze osiągnięcia m.in. w dziedzinie ochrony środowiska.

Od 2022 roku w Europie, w ciągu dwóch lat pojawią się nowa Mazda CX-60 i Mazda CX-80 (oparte o dużą platformę), a w połowie przyszłego roku nowa Mazda MX-30 z silnikiem Wankla. W tym samym czasie, w USA i na wybranych rynkach poza Europą, pojawią się nowe modele o zwiększonej szerokości nadwozi – nowa Mazda CX-70 i CX-90, a także nowa Mazda CX-50 opracowana na małej platformie.

Nowe europejskie modele – Mazda CX-60 i Mazda CX-80 – mają być autami segmentu premium. Będą wyposażone w dwa i trzy rzędy siedzeń, z napędem hybrydowym typu plug-in – wyposażone w czterocylindrowe, rzędowe silniki benzynowe połączone z silnikiem elektrycznym.

Ponadto, wprowadzone zostaną sześciocylindrowe, rzędowe silniki: benzynowy nowej generacji e-Skyactiv X i silnik wysokoprężny Skyactiv-D, połączone z 48-woltowym systemem miękkiej hybrydy.

Nowością w pierwszej połowie przyszłego roku będzie nowa wersja Mazdy MX-30, pierwszego seryjnie produkowanego samochodu elektrycznego Mazdy, wykorzystujący unikatowy dla firmy silnik Wankla w roli generatora energii elektrycznej.

O czym jeszcze poinformowali przedstawiciele Mazdy? Ano o tym, że od ok. 2025 roku wprowadzi szereg nowych aut na nowej platformie przeznaczonej dla aut elektrycznych. Proces elektryfikacji całej gamy ma się zakończyć do 2030 roku.

Można się spodziewać, że auta stylistycznie będą równie ładne jak obecne.

Roman Fuciński, źródło: Mazda

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • ferie_linia20

  Czasowe zawieszenie kursowania linii nr 20

  Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, związku z feriami zimowymi, od najbliższego poniedziałku...

  więcej...
 • maserati_grecale_920

  Maserati Grecale na śnieżnych testach

  Włoska firma sprawdza możliwości przedprodukcyjnego SUV-a, modelu Grecale. Testy odbywają się na zmrożonych...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt