• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Utrudnienia w ruchu

utrudnienia_w_ruchu_920

Zamkną fragmenty ulic w centrum miasta. Trzeba będzie jeździć objazdami

24 września 2021

W sobotę, czasowo zamknięty dla ruchu będzie odcinek ul. Wałowej, a następnego dnia plac Kazimierza Wielkiego i ul. Żeromskiego. Natomiast w poniedziałek nie przejedziemy przez odcinek ul. Niedziałkowskiego.

W sobotę, od godz. 16:00 na skwerze Unii Wileńsko-Radomskiej (rejon ulic Wałowej i Grodzkiej) ma się rozpocząć impreza pod nazwą „Sarmacka noc z Zagłobą – równonoc”. Zamknięty zostanie dla ruchu kołowego odcinek ul. Wałowej, od Lekarskiej do Podwalnej. W czasie jej trwania zalecany jest objazd w obu kierunkach ulicami Lekarską, Tochtermana (obok szpitala) i Podwalną.

Utrudnienia w ruchu kołowym mogą występować także na części ul. Grodzkiej i na jej łączniku z ul. Wałową.

W niedzielę, będą utrudnienia w ruchu i w komunikacji miejskiej w rejonie placu Kazimierza Wielkiego i ulicy Żeromskiego. W godz. ok. 16:00-16:30 planowany jest radomski Marsz dla Życia i Rodziny (według zapowiedzi organizatorów będzie w nim uczestniczyć około 2500 osób). Rozpocznie się ok. godz. 16:00 sprzed kościoła farnego, a następnie przejdzie ulicami Rwańską i Żeromskiego – do placu Corazziego. Ruch na trasie przemarszu będzie sukcesywnie wstrzymywany przez funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej. Może to również spowodować niewielkie opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich linii 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 25.

W poniedziałek, 27 września, w godz. ok. 12:45-14:30 odbędą się uroczystości z rocznicą powołania Polskiego Państwa Podziemnego przed pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Radomsko-Kieleckiego „Jodła” (po wschodniej stronie budynku Urzędu Miejskiego, obok postoju taksówek). W związku z uroczystościami przed pomnikiem przy ul. Niedziałkowskiego, jej odcinek, między ulicami Żeromskiego a Skłodowskiej-Curie, będzie zamknięty dla ruchu. Zalecane objazdy będą przebiegały przez ulice 25 Czerwca i Kelles-Krauza. Objazdem, w powyższych godzinach, pojadą również autobusy linii 19. Będą kursowały objazdem ulicami Mickiewicza, Sienkiewicza, 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Niedziałkowskiego, Kilińskiego, Stańczyka i Malczewskiego (w obydwu kierunkach). Na trasie objazdowej dla linii 19 będą obowiązywały wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą wówczas przystanki Słowackiego / Żeromskiego 01 (w kierunku ulicy Żeromskiego) i Żeromskiego / Słowackiego 02 (w kierunku ulicy 25 Czerwca).

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie danego autobusu na stałą trasę linii). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o wyrozumiałość oraz o stosowanie się do poleceń policjantów, strażników miejskich i służb organizatorów imprez.

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt