• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Sport samochodowy

skoda_rally_920

Trwają testy nowej generacji ŠKODY FABIA w wersji Rally2

23 września 2021

ŠKODA Motorsport pracuje nad rajdową wersją zupełnie nowej ŠKODY FABIA. Pierwszy prototyp nowej generacji ŠKODY FABIA w wersji Rally2 został już przetestowany na drogach asfaltowych i szutrowych w Czechach, Francji i Hiszpanii.

ŠKODA FABIA czwartej generacji pojawiła się na międzynarodowych rynkach. Teraz w jej ślady pójdzie również wersja rajdowa. ŠKODA Motorsport rozpoczęła już testy nowej ŠKODY FABIA w wersji Rally2. Pierwszy prototyp został już przetestowany na trasach szutrowych i asfaltowych w Czechach, Francji i Hiszpanii.

– Nowa ŠKODA FABIA w wersji Rally2 weszła w fazę rozwoju i testów. Nasi technicy mogą opierać się na wszechstronnym know-how i doświadczeniu trwającego projektu ŠKODA FABIA Rally2 evo, który niezmiennie odnosi duże sukcesy na całym świecie – komentuje Michal Hrabánek, szef ŠKODA Motorsport.

Od kwietnia 2015 roku ŠKODA FABIA zbiera więcej trofeów rajdowych niż jakikolwiek inny samochód w swojej kategorii. Począwszy od wersji R5, która później została przemianowana na Rally2, model rajdowy do dziś zdobył 9 tytułów w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA, licznych mistrzostwach regionalnych i krajowych, prawie 1400 zwycięstw w klasyfikacjach generalnych i klasowych, a także blisko 3300 miejsc na podium na całym świecie. ŠKODA Motorsport sprzedała już ponad 400 egzemplarzy wersji R5, Rally2 i Rally2 evo.

Zgodnie z regulaminem FIA dotyczącym Rally2 nowa generacja ŠKODY FABIA Rally2 została ponownie wyposażona w silnik benzynowy z turbodoładowaniem o pojemności 1,6 litra połączony z pięciobiegową sekwencyjną skrzynią biegów i napędem na cztery koła z mechanizmami różnicowymi.

Nowa generacja ŠKODY FABIA Rally2 zadebiutuje w 2022 roku.

źródło: SKODA

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt