• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

srednia_otwarta_920

Ul. Średnia otwarta dla ruchu!

15 września 2021

Dziś, od południa, kierowcy mogą korzystać z przejazdu już całą ul. Średnią. Zakończyły się prace na odcinku od ul. Odrodzenia do ul. Słowackiego. Nadal zamknięta dla ruchu jest ul. Górna, od ul. Słowackiego do ul. Odrodzenia.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji poinformował o zakończeniu prac na odcinku ul. Średniej, od ul. Odrodzenia do ul. Słowackiego. Wymieniana tam była sieć wodociągowa (inwestycja Wodociągów Miejskich).

Po południu, jednokierunkowa ul. Średnia (jazda tylko w stronę ul. Słowackiego), już została dopuszczona do ruchu. Nadal są zamknięte ulice Górna (od Słowackiego do Odrodzenia) i Żurawia (od Średniej w kierunku Górnej do końca.

Zalecany objazd w kierunku Dzierzkowa przebiega ulicami Słowackiego, Kalińską i Odrodzenia.

Na ul. Górnej prace potrwają jeszcze kilka tygodni.

Od soboty, 18 września, nastąpią zmiany na trasie na linii 24. Przywrócona zostanie stała trasa autobusów linii 24 w kierunku pętli Długojów Górny, Małęczyn Nowy lub Grzmucin. Będzie ona ponownie przebiegała ulicami Żeromskiego (wiadukt), Lubelską, Średnią, Słowackiego i Skaryszewską. Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanku Średnia / Słowackiego 01 (w stronę ul. Słowackiego), natomiast przystanek Słowackiego / Kalińska 06 (w stronę al. Grzecznarowskiego) będzie ponownie obowiązywał dla linii 24. Zlikwidowane będą przystanki tymczasowe Odrodzenia / Średnia (NŻ) 02 i Kalińska / Słowackiego (NŻ) 01.

Autobusy linii 24 w kierunku pętli Os. Michałów lub Józefów / Szpital będą nadal jeździły dotychczasowym objazdem – ulicami Słowackiego, Kalińską, Odrodzenia, Kaszubską, Lubelską i Żeromskiego (wiadukt). Na trasie objazdowej obowiązuje tylko przystanek tymczasowy Kalińska / Słowackiego (NŻ) 02 (w kierunku ul. Odrodzenia). Zawieszone jest funkcjonowanie przystanku Górna / Słowackiego (NŻ) 02 (w kierunku ul. Odrodzenia), natomiast przystanek Słowackiego / Kalińska 07 (w kierunku ulicy 25 Czerwca) nadal nie obowiązuje dla linii 24.

Ze względu na zmianę trasy skorygowany zostanie także rozkład jazdy autobusów linii 24.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt