• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

poscigi_920

Próbowali, ale nie uciekli przed policyjnymi pościgami

14 września 2021

2 promile alkoholu w organizmach mieli dwaj kierowcy samochodów, którzy nie zatrzymali się do policyjnych kontroli, a następnie uciekali przed pościgami. Jeden stwarzał szczególne niebezpieczeństwo.

W sobotę rano radomscy policjanci drogówki, na ul. Szydłowieckiej sprawdzali stan trzeźwości kierowców. W pewnym momencie zauważyli, że 50 metrów przed nimi gwałtownie zahamował mercedes, a następnie zawrócił. Policjanci, podejrzewając, że kierowca może mieć „coś na sumieniu”, ruszyli w pościg na motocyklach. Kierowca nie reagował na wydawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Gdy policjanci zrównali się z autem, kierowca nagle skręcił w zjazd do jednego z barów. Mężczyzna wjechał między domki do wynajęcia i tam chciał się ukryć. Po zatrzymaniu okazało się, że 49-letni mężczyzna, mieszkający w USA, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Trafił do policyjnej celi. Przed sądem będzie się tłumaczył z jazdy pod wpływem alkoholu, z niezatrzymania się do kontroli drogowej, jazdy bez uprawnień i jazdy „na zakazie”, ponieważ w roku ubiegłym stracił uprawnienia na 3 lata za jazdę po alkoholu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W niedzielę wieczorem, ci sami policjanci, na ul. Energetyków chcieli zatrzymać do kontroli osobowego volkswagena, który wyprzedził policjantów na skrzyżowaniu. Kierowca auta zlekceważył policjantów na motocyklach i próbował ucieczki, m.in. przez Starą Wolę Gołębiowską. W trakcie jazdy spychał innych kierowców do rowu, piesi musieli przed nim uciekać z przejść, zignorował sygnalizację świetlną wjeżdżając na czerwonym świetle, a następnie wjechał pod prąd w ul. Mieszka I i ul. Chrobrego, gdzie uszkodził oponę w aucie. Autem jechało dwóch mężczyzn. 63-letni kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej celi. On również będzie musiał się tłumaczyć z popełnienia szeregu wykroczeń, jazdy pod wpływem alkoholu i niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Roman Furciński, fot. KMP

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • srednia_otwarta_920

  Ul. Średnia otwarta dla ruchu!

  Dziś, od południa, kierowcy mogą korzystać z przejazdu już całą ul. Średnią. Zakończyły się prace na...

  więcej...
 • fuszerka_920

  Jeszcze nie oddali drogi, a już wymieniaja nawierzchnię!

  Fuszerka na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Na ursynowskim odcinku 400-metrowej drogi trzeba...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt