• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

zolkiewskiego_do_ronda_920

Będzie remont nawierzchni jezdni na ul. Żółkiewskiego

3 września 2021

Ten rok przebiega w Radomiu pod znakiem remontów nawierzchni jezdni. Kolejny będzie w najbliższy poniedziałek i wtorek. Na ul. Żółkiewskiego.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji prace mają się rozpocząć w poniedziałek, 6 września, o godz. 7:30, na środkowym pasie jezdni ul. Żółkiewskiego, na odcinku od ul. Holszańskiej do skrzyżowania z ul. Kozienicką (prawoskręt w kierunku centrum miasta), czyli na jezdni w kierunku ronda Popiełuszki (kozienickie). Wyłączone z ruchu będą pasy środkowy i prawy. Ruch będzie się odbywał tylko lewym pasem. Nie będzie można skręcić z ul. Holszańskiej w łącznicę do ul. Żółkiewskiego pod wiaduktem nad torami (kierunek Zwoleń, Kozienice).

Roboty i utrudnienia mają potrwać przez cały dzień, do godz. ok. 22:00.

Przygotujcie się na utrudnienia i zorganizujcie sobie ewentualne objazdy. Objazdami pojadą autobusy miejskie linii 10:

– w kierunku pętli Gołębiów / Fołtyn 01 – bez zmian, na remontowanym odcinku ul. Żółkiewskiego lewym pasem do ronda ks. Jerzego Popiełuszki;

– w kierunku pętli Wacyn / Osiowa – bez zmian;

– w kierunku pętli Gołębiów / Fołtyn 01 stałą trasa do ul. Zbrowskiego, następnie w prawo w ul. Żółkiewskiego, zjazd na węźle w ul. Holszańskiej, wjazd na pętlę (od strony Straży Pożarnej) do przystanku Gołębiów / Holszańskiej 03 (stanowisko przy wysepce)wyjazd z pętli w lewo w ul. Holszańskiej, następnie w prawo w ul. Fołtyn i dalej prosto do przystanku końcowego Gołębiów / Fołtyn 01 (przy wiacie).

Na w/w objeździe dla trasy wariantowej linii 10 w kierunku pętli Gołębiów / Fołtyn obowiązywać będą tylko przystanki na pętli Gołębiów / Holszańskiej (stanowisko 03 przy wysepce) oraz pętla Gołębiów / Fołtyn 01.

Objazd w kierunku pętli Wacyn / Osiowa – bez zmian.

Na czas trwania ww. prac drogowych zostanie wyłączony z ruchu przystanek Żółkiewskiego / Kozienicka (NŻ) 04 (w kierunku ronda).

Wtorek – utrudnienia 

Następnego dnia, we wtorek 7 września, od godz. 7:00 do godziny 20:00, ma być wykonany remont nawierzchni na wschodniej jezdni al. Wojska Polskiego (prawy – skrajny pas).

– Ruch na odcinku od ul. Szarej do ul. Lotniczej będzie odbywał się na zwężeniu lewym pasem wschodniej jezdni al. Wojska Polskiego. Zamknięty zostanie również lewoskręt z jezdni zachodniej do wlotu ronda na drodze zbiorczej – poinformował MZDiK.

Dla autobusów linii 14 zostanie wyznaczony następujący objazd:

– w kierunku Wojska Polskiego / Lubelska 08 stałą trasą do przystanku Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 03, następnie prosto al. Wojska Polskiego do ronda u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Słowackiego i Grzecznarowskiego, zawrócenie na tym rondzie i dalej prosto w kierunku pętli końcowej Wojska Polskiego / Lubelska 08 (bez zatrzymywania się na żadnych przystankach dodatkowych);

– w kierunku pętli Sadków – bez zmian; 

– w kierunku pętli Os. Południe / Potkanów / Stalowa – bez zmian.

Można się spodziewać kolejnych remontów. O terminach i miejscach będziemy informować na bieżąco.

Roman Furciński, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • srednia_otwarta_920

  Ul. Średnia otwarta dla ruchu!

  Dziś, od południa, kierowcy mogą korzystać z przejazdu już całą ul. Średnią. Zakończyły się prace na...

  więcej...
 • fuszerka_920

  Jeszcze nie oddali drogi, a już wymieniaja nawierzchnię!

  Fuszerka na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Na ursynowskim odcinku 400-metrowej drogi trzeba...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt