• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

linie_920

Położyli nowy asfalt. Kiedy wymalują linie na jezdniach?

29 sierpnia 2021

Jak długo można czekać na wymalowanie oznakowania poziomego? Trzy tygodnie temu Budromost wymienił asfalt na rondzie w ul. Słowackiego, dwa tygodnie temu na al. Wojska Polskiego od tego ronda do ul. Ogrodniczej. Do tej pory nie wymalowane jest oznakowanie poziome!

Dojeżdżając do ronda w ul. Słowackiego (oficjalnie plac Matki Bożej Fatimskiej) od al. Grzecznarowskiego (ok. 50 m) i al. Wojska Polskiego (od wysokości ul. Ogrodniczej), Budromost Starachowice wymienił w ramach gwarancji nawierzchnię na jezdniach. Wymienił, ale chyba zapomniał o jednym – o wymalowaniu oznakowania poziomego, czyli linii rozdzielających pasy jezdni oraz przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów.

Brak linii, brak znaków

Kiedy trzy tygodnie temu wytknęliśmy, że Budromost pozostawił po sobie pryzmy sfrezowanego asfaltu przy jezdniach, a nawet na przejeździe dla rowerów (!), z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji otrzymaliśmy, że firma jeszcze nie skończyła wszystkich prac. Minęły dwa-trzy tygodnie i roboty ciągle nie są zakończone. Dlaczego? Bo nie są wymalowane linie.

Al. Wojska Polskiego jest ulicą o dużym natężeniu ruchu, podobnie rondo w ul. Słowackiego. Kierowcy powinni mieć informacje, czyli wymalowane oznakowanie poziome, dotyczące poruszania się z poszczególnych pasów ruchu. Ktoś powie, przecież są znaki pionowe informujące który pas zająć, żeby pojechać w danym kierunku. Owszem, są, ale proszę nie mówić, że kierowcy mają się tego trzymać i nie dyskutować. Tu chodzi o bezpieczeństwo, kierowców, pieszych i rowerzystów.

Po pierwsze, nie ma wymalowanych linii P-1 wyznaczające pasy ruchu na obu jezdniach al. Wojska Polskiego (między rondem a ul. Ogrodniczą) oraz linii P-2 ciągłej, przy dojeździe do ronda z al. Wojska Polskiego i al. Grzecznarowskiego.

Na zdjęciach wyżej: dojazd al. Wojska Polskiego do placu Matki Bożej Fatimskiej
Na zdjęciach: dojazd al. Grzeczznarowskiego do pl. Matki Bożej Fatimskiej

Po drugie, nie ma wymalowanych linii P-10, czyli przejść dla pieszych i P-11, czyli przejazd dla rowerów: al. Wojska Polskiego na wysokości ul. Ogrodniczej (na obu jezdniach), przed dojazdem do ronda i zjeździe z ronda oraz przed dojazdem do ronda al. Grzecznarowskiego. Jeszcze raz podkreślamy, to jest w interesie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów!

Al. Wojska Polskiego na wysokości ul. Ogrodniczej

Po trzecie, skoro nie ma wymalowanych linii P-1, to znaczy, że jest chyba jeden pas ruchu, szeroki, a nie dwa? Prawda?

Jeżeli prace nie są jeszcze zakończone na wspomnianych odcinkach, to dlaczego nie ma znaków ostrzegających i informujących kierowców o robotach drogowych?

Mijają dwa miesiące!

Brak oznakowania na wspomnianych odcinkach al. Wojska Polskiego i rondzie to jeszcze nic.

Budromost nie zrobił jeszcze oznakowania poziomego na łącznicach ul. Lubelskiej z al. Wojska Polskiego, z każdej strony i na każdej łącznicy. Pamiętacie kiedy była tam wymieniana nawierzchnia? Na przełomie czerwca i lipca. Czyli, mija prawie dwa miesiące od zakończenia tam prac!

Kiedy Budromost będzie malował linie na jezdniach? Po zakończeniu gwarancyjnej wymianie jezdni na wszystkich odcinkach? Pytamy Budromost, MZDiK i prezydentów miasta.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt