• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Sport samochodowy

drift3_920

Wielkie driftowanie na Autodromie Jastrząb!

28 sierpnia 2021

Wejście w zakręty z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, kontrolowane prowadzenie aut po łagodnych łukach, w ostrych zakrętach, ryk mocnych silników spod masek, a przy tym dym wydobywający się spod kół. To wszystko mają zagwarantowane widzowie obserwujący pierwszy dzień zmagań w Pucharze Driftu Autodromu Jastrząb.

60 zawodników rywalizuje w dwóch klasach – Profi i Street, o zwycięstwo w imprezie. Wyciskają całe moce ze swoich samochodów, które mechanicy w parku maszyn starają się jak najlepiej przygotować auta, żeby na torze nie było żadnej nieprzewidzianej niespodzianki. I co ważne, mają do tego ładną pogodę.

– Autodrom Jastrząb jest jednym z piękniejszych tego typu torów w Europie, ponieważ ma bardzo dużo świetnych konfiguracji. Ma górkę, płyty poślizgowe, ronda, więc tutaj, można tak naprawdę, trenować wszystko. To jest przepiękny obiekt, żeby sobie potrenować. Uważam, że Autodrom Jastrząb jest jednym z lepszych obiektów w Europie – powiedziała Karolina Pilarczyk, jedna z faworytek wymienianych do zwycięstwa w zawodach i jedna z trzech pań biorących udział w rywalizacji. – Naszym celem jest zrobić dobre show, żeby publiczność miała dobrą zabawę. Oczywiście, chcę wygrać, ale nie będzie to łatwe, bo jest dużo bardzo dobrych zawodników.

Oprócz Karoliny Pilarczyk, drifterki już cenionej i szanowanej nie tylko w Polsce, ale również w Europie i świecie, startują  nie mniej cenione Aleksandra Fijał i Blanka Turska.

Panie i ich koledzy-rywale najpierw odbyli kilkugodzinną sesję treningową. Prawdziwa rywalizacja właśnie się rozpoczyna, teraz, po południu. Najpierw są kwalifikacje do kolejnych etapów sportowej walki. W kolejnych będą przechodzili już najlepsi z par, którzy stoczą jutro, w niedzielę, walkę o zwycięstwo w całych zawodach.

Wśród uczestników są również kierowcy z naszego regionu.

– To mój drugi start na tym torze. Startowałem w ubiegłym roku i teraz. Tak jak każdego zawodnika, tak i moim celem jest zwycięstwo. Jak będzie, zobaczymy. Na ostateczny sukces składają się trzy elementy: dobrze przygotowana maszyna, umiejętności kierowcy i szczęście – powiedział nam Łukasz Banasiak z Radomia, jadący w 600-konnym bmw e36.

Organizatorzy przygotowali, oprócz emocji sportowych, również atrakcje dla dzieci i całej rodziny. Są, m.in., strefy, family oraz food trucków, a także specjalne przejazdy Drift Taxi (widzowie będą mogli odbyć jazdę trasą zawodów na fotelu pasażera).

Dziś, zawody potrwają do godz. ok. 19:30. Jutro, 29 sierpnia, zaplanowane są od godz. 9:30 I sesją treningową. W sumie, ma być ich trzy. Od godz. 13:30 przewidziano finałowe przejazdy punktowane dla klasy Street, a od 15:45 rywalizację TOP 32 w klasie Profi w systemie pucharowym (przegrywający odpada, zwycięzca przechodzi do następnej rundy), z finałem ok. godz. 18-18:15.

Bilet jednodniowy kosztuje 30 zł, a jednodniowy Family (2 osoby dorosłe + w dzieci do lat 12) kosztuje 69 zł.

Dzieci do 5 roku życia mają wstęp za darmo.

Ważna informacja! – osoby niepełnoletnie, czyli do 18 roku życia, będą mogły przebywać na terenie obiektu jedynie od opieką osoby dorosłej.

Bilety można kupić przez stronę Autodromu Jastrząb – tutaj

Początek formularza

Życzymy dużych emocji i dobrych wrażeń, a przede wszystkim dobrej pogody.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt