• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Sport samochodowy

drift_puchar2_920

Szykują się duże emocje podczas Pucharu Driftu!

27 sierpnia 2021

60 zawodników, w dwóch klasach – Profi i Street, będzie rywalizowało jutro i w niedzielę podczas kontrolowanej jazdy samochodami na Autodromie Jastrząb. Tytuł mistrza kierownicy w zawodach będą chciały zabrać mężczyznom trzy kobiety – Karolina Pilarczyk, Blanka Turska i Aleksandra Fijał. Czy dadzą radę?

Zawodnicy już dzisiaj mają się stawić w Autodromie Jastrząb. Jutro od rana, mają być sesje treningowe. I warto się wybrać na te zawody. Ci, którzy lubią sport motorowy, a drift szczególnie, bo będą mieli okazję dopingować swoich zawodników i zawodniczki. I ci, którzy słyszeli co nie co o drifcie, ale nigdy nie oglądali takich zawodów na żywo. A zapewniamy, że będzie na co popatrzeć, bo jechać przy dużej prędkości samochodem, kontrolując poślizgi i wchodząc w zakręty mając świadomość panowania nad autem to duża sztuka.

Ich 34, a one 3

Nie zobaczymy Jakuba Przygońskiego, aktualnego mistrza Polski Driftu (wielokrotnego mistrza kraju w tych zawodach). Widzowie będą mieli jednak okazję podziwiać innych kierowców mających aspirację zdetronizować za jakiś czas mistrza. Zawodnicy będą rywalizować w dwóch kasach – Profi (37 uczestników) i Street (23 zawodników). W tej pierwszej o palmę pierwszeństwa będą rywalizowały również trzy kobiety – Karolina Pilarczyk, Blanka Turska (obie zasiądą za kierownicą nissana 200 sx s14) i Aleksandra Fijał (bmw e46). Panie na pewno tanio skóry nie sprzedadzą. Jedno jest pewne, mają szacunek kolegów, a widzą będą mogli podziwiać umiejętności pań. Karolina Pilarczyk to pierwsza Polka startująca w zawodach driftu. Teraz ma uznane nazwisko w całym świecie w tej dyscyplinie. Warto przyjechać na tor Jastrząb, żeby zobaczyć jak panuje nad samochodem.

Atrakcje nie tylko sportowe

Organizatorzy przygotowali, oprócz emocji sportowych, również atrakcje dla dzieci i całej rodziny. Będą, m.in., strefy, family oraz food trucków, a także specjalne przejazdy Drift Taxi. Widzowie będą mogli odbyć jazdę (trasą zawodów) na fotelu pasażera.

Zawody odbędą się 28 i 29 sierpnia, od godz. 9:00 do godz. 20:00.

Ceny biletów:

– jednodniowy kosztuje 30 zł,

– dwudniowy 50 zł,

– bilet jednodniowy Family (2 osoby dorosłe + w dzieci do lat 12) kosztuje 69 zł.

Dzieci do 5 roku życia mają wstęp za darmo.

Ważna informacja! – osoby niepełnoletnie, czyli do 18 roku życia, będą mogły przebywać na terenie obiektu jedynie od opieką osoby dorosłej.

Bilety można kupić przez stronę Autodromu Jastrząb – tutaj

Początek formularza

Zapraszamy w imieniu organizatorów. Oby tylko pogoda dopisała, a przynajmniej nie przeszkodziła w przeprowadzeniu zawodów.

Roman Furciński, fot. Autodrom Jastrząb

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt