• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

asfalt_rondo2_920

Rondo Popiełuszki – będą utrudnienia w ruchu

26 sierpnia 2021

W najbliższą sobotę, 28 sierpnia, planowane jest rozpoczęcie wymiany nawierzchni na południowej połowie ronda Popiełuszki (popularnie zwane kozienickim). Roboty mają się zacząć od godz. 6:00 i potrwać do niedzieli, do godz. 6:00. Jednak w przypadku padającego deszczu roboty mogą zostać przesunięte na inny termin.

Budromost-Starachowice będzie prowadził gwarancyjną wymianę nawierzchni na południowej połowie ronda Popiełuszki (od strony lotniska). Dla ruchu kołowego zostaną zamknięte następujące odcinki jezdni:

– południowa jezdnia ul. Żółkiewskiego (od okolic wlotu ul. Kozienickiej do ronda Popiełuszki),

– południowa połowa ronda Popiełuszki (od wlotu ul. Żółkiewskiego do wylotu ul. Zwolińskiego),

– południowa jezdnia ul. Zwolińskiego (od ronda Popiełuszki do granicy administracyjnej miasta),

– wschodnia jezdnia al. Wojska Polskiego (od wiaduktu na ul. Lubelskiej do ronda Popiełuszki),

– zachodnia jezdnia al. Wojska Polskiego (od wlotu ul. Beneta i drogi wzdłuż wiaduktu).

Ruch będzie się odbywał w obydwu kierunkach po północnej jezdni ul. Żółkiewskiego, po północnej połowie ronda Popiełuszki oraz po północnej jezdni odcinka ul. Zwolińskiego (według tymczasowego oznakowania).

Ul. Kozienicka od strony Kozienic będzie przejezdna w obydwu kierunkach.

Zostaną wyznaczone objazdy, w tym także dla autobusów linii 17.

Autobusy miejskie linii 17 będą w trakcie obowiązywania powyższych zmian kursowały trasą objazdową: w kierunku pętli Gołębiów / Fołtyn: Struga, 25 Czerwca, Żeromskiego (w tym jezdnią wzdłuż wiaduktu), Szklana, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Żółkiewskiego (wiadukt), Kozienicką i Fołtyn – do pętli Gołębiów / Fołtyn 02; w kierunku pętli Potkanów / Stalowa: od pętli Gołębiów / Fołtyn 02 – Fołtyn, Kozienicka, Żółkiewskiego (wiadukt), Zbrowskiego, 11 Listopada, Struga, Szklana, Żeromskiego (w tym jezdnią wzdłuż wiaduktu), 25 Czerwca, Struga.

Na objeździe będą obowiązywać wszystkie przystanki. Nieczynne będą przystanki: Wojska Polskiego / Poranna (NŻ) 07 i 10 (w obu kierunkach), Wojska Polskiego / Kozienicka (NŻ) 09 i 12 (w obu kierunkach) oraz Żółkiewskiego / Kozienicka (NŻ) 04 (w kierunku ronda Popiełuszki). Przystanki Lubelska / Kaszubska 01 i 02 (w obu kierunkach), Lubelska / Szczecińska 03 i 04 (w obu kierunkach) oraz Lubelska / Chorzowska 05 i 06 (w obu kierunkach) nie będą obowiązywały dla linii 17.

Ze względu na możliwość tworzenia się korków w okolicach ronda Popiełuszki autobusy na liniach 10, 17 i 26 mogą jeździć w tym okresie z opóźnieniami.

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania powyższych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę danej linii). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zastrzega, że w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych – intensywnych opadów deszczu, powyższe zmiany mogą zostać przełożone na inny termin.

Roman Furcińśki, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt