• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Moto info

mazda2_g2022_920

Mazda2 z gamy modelowej 2022

26 sierpnia 2021

Obniżenie zużycia paliwa o prawie 7% i obniżenie emisji CO2, udoskonalony silnik benzynowy Skyactiv-G oraz bezprzewodowa łączność urządzeń mobilnych z aplikacją Apple Car Play – między innymi takimi atutami zachwala Mazda „dwójkę” po zmianach modelowych 2022.

Auto jest wyposażone w udoskonalony silnik benzynowy Skyactiv-G o pojemności 1,5 litra z napędem na przednie koła. Na polskim rynku, jednostka napędowa będzie dostępna dwóch odmianach, o mocy 75 i 90 KM.

– Mazda2 na rok modelowy 2022 wnosi na rynek samochodów kompaktowych bezprecedensowy poziom jakości, wyrafinowania i przyjemności z jazdy – zachwala producent swoje auto. – Udoskonalony silnik benzynowy Skyactiv-G o pojemności skokowej 1,5 litra wykorzystuje unikalną, użytą po raz pierwszy na świecie technologię Diagonal Vortex Combustion, spalania z ukośnym zawirowaniem mieszanki.

Co uzyskano dzięki modyfikacjom silnika? Stopień sprężania wynosi 15:1, zużycie paliwa obniżono o 6,8% i ma wynosić, według danych producenta, 4,8 l/100 km, a emisję CO2 obniżono o 9-12% w cyklu WLTC, do 107 g/km.

Nowy program sterowania pracą silnika, pochodzący z silników e-Skyactiv-X, ma zapewniać lepszą reakcję silnika na naciskanie pedału gazu i kontrolę przyśpieszania.

Silniki o mocach 75 i 90 KM współpracują z 6-biegową ręczną skrzynią biegów. Mocniejsza wersja jest dostępna również z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Przednie zawieszenie wyposażono w kolumny MacPherson, a tylne w belkę skrętną.

System GVC Plus (G-Vectoring Control Plus) ma zapewnić stabilność podczas jazdy z wysokimi prędkościami.

Wszystkie wersje modelu mają w standardowym wyposażeniu reflektory diodowe LED. Opcjonalnie, dostępne są adaptacyjne reflektory diodowe (ALH) z diodami w układzie podzielonym na 20 niezależnie włączanych bloków dla jeszcze szybszego wykrywania zagrożeń. W ramach wyposażenia opcjonalnego dostępne są również asystent wspomagający utrzymanie pojazdu w pasie ruchu (LDWS + LKA), rozpoznawania ograniczeń prędkości (TSR) oraz układ monitorowania martwego pola i ruchu poprzecznego przy cofaniu (BSM, RCTA). Do tego można dodać ogrzewanie kierownicy i automatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne.

Wśród systemów wsparcia kierowcy są m.in. zaawansowany system wspomagający hamowanie i zmniejszający ryzyko kolizji przy małej prędkości (Advanced SCBS, Advanced Smart City Brake Support), który jest wzbogacony o funkcję wykrywania pieszych po zmroku.

System Mazda Connect zyskał kompatybilność z aplikacją Android Auto™ i bezprzewodową łączność z aplikacją Apple CarPlay®.

Gama modelowa Mazdy2 2022 wzbogaca się o dwa nowe kolory nadwozia, dwuwarstwowy lakier Platinum Quartz i Deep Crimson.

Ceny Mazdy2 z gamy modelowej 2022 rozpoczynają się od 69 900 zł.

Roman Furciński, źródło: Mazda

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • ferie_linia20

  Czasowe zawieszenie kursowania linii nr 20

  Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, związku z feriami zimowymi, od najbliższego poniedziałku...

  więcej...
 • maserati_grecale_920

  Maserati Grecale na śnieżnych testach

  Włoska firma sprawdza możliwości przedprodukcyjnego SUV-a, modelu Grecale. Testy odbywają się na zmrożonych...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt