• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

asfalt_rondo_920

Biorą się za naprawę asfaltu na rondzie Popiełuszki. Przygotujcie się na utrudnienia i objazdy!

19 sierpnia 2021

Biorą się asfalt na rondzie. Przygotujcie się na utrudnienia i objazdy!

Od soboty – 21 sierpnia – rano, do niedzielnego poranka następnego dnia ma być poprawiona nawierzchnia na północnej części ronda Popiełuszki. Nie będzie możliwości zjazdu z ronda na al. Wojska Polskiego i dojazdu do ronda od strony ul. Lubelskiej!

Budromost Starachowice bierze się za naprawę nawierzchni na rondzie Popiełuszki (popularnie zwane kozienickim). Kilka tygodni po przebudowie ronda i położeniu nawierzchni, ta zaczęła się wykruszać.

Utrudnienia na rondzie

W dniach 21 sierpnia (sobota) od godz. 6:00 do 22 sierpnia (niedziela) do godz. 6:00 firma ma przeprowadzić gwarancyjną wymianę nawierzchni północnej połowy ronda.

Zamknięte zostaną następujące odcinki:

– północna jezdnia ul. Zwolińskiego (wlot od strony Lublina do ronda Popiełuszki),

– północna połowa ronda Popiełuszki (od wlotu ul. Zwolińskiego do wylotu ul. Żółkiewskiego),

– północna połowa ul. Żółkiewskiego (od ronda Popiełuszki do skrzyżowania z ul. Kozienicką)

– obie jezdnie ul. Kozienickiej od ronda Popiełuszki do zakrętu w rejonie hali firmy Jadar.

Ruch na tym odcinku będzie odbywał się w obu kierunkach po południowej jezdni ul. Zwolińskiego, po południowej połowie ronda Popiełuszki i po południowej jezdni odcinka ul. Żółkiewskiego (według tymczasowego oznakowania).

Przejazd przez rondo będzie możliwy wyłącznie prosto.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa i płynności ruchu nie będzie możliwości zjazdu z ronda Popiełuszki na al. Wojska Polskiego i dojazdu do tego ronda od strony ul. Lubelskiej.

Al. Wojska Polskiego między ul. Lubelską a rondem Popiełuszki będzie służyć tylko jako dojazd do posesji.

Pojazdy jadące od strony Kozienic będą mogły dojechać do ul. Żółkiewskiego tymczasową jezdnią, poprowadzoną częściowo starodrożem ul. Kozienickiej (obok firmy Jadar).

Wyjazd do ul. Żółkiewskiego będzie tylko w prawo.

Objazdy dla miejskich autobusów

Autobusy komunikacji miejskiej 17 i 26 na czas robót również pojadą objazdami.

Linia 17 – w kierunku pętli Gołębiów / Fołtyn: Struga, 25 Czerwca, Żeromskiego (w tym jezdnią wzdłuż wiaduktu), Szklana, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Żółkiewskiego (wiadukt), przejazd pod tym wiaduktem, Holszańskiej, Fołtyn do przystanku Gołębiów / Fołtyn 01 (dla wysiadających oraz wsiadających – przed skrzyżowaniem z Kozienicką); w kierunku pętli Potkanów / Stalowa: Gołębiów / Fołtyn 01 (przed skrzyżowaniem z Kozienicką), Fołtyn, Kozienicka, jezdnia tymczasowa obok firmy Jadar, Żółkiewskiego (wiadukt), Zbrowskiego, 11 Listopada, Struga, Szklana, Żeromskiego (w tym jezdnią wzdłuż wiaduktu), 25 Czerwca, Struga.

Linia 26 – w kierunku pętli Myśliszewice: Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Żółkiewskiego (wiadukt), przejazd pod tym wiaduktem, Holszańskiej, Fołtyn, Kozienicka; w kierunku pętli Mokra / Wernera lub Janiszew: Kozienicka, jezdnia tymczasowa obok firmy Jadar, Żółkiewskiego (wiadukt), Zbrowskiego, 11 Listopada, Struga.

W trakcie obowiązywania powyższych objazdów będą nieczynne przystanki: Wojska Polskiego / Poranna (NŻ) 07 i 10 (w obu kierunkach), Wojska Polskiego / Kozienicka (NŻ) 09 i 12 (w obu kierunkach), Żółkiewskiego / Kozienicka (NŻ) 04 (w kierunku ronda Popiełuszki), Gołębiów / Fołtyn 02 (na pętli końcowej u zbiegu z ulicą Kozienicką). Przystanki Lubelska / Kaszubska 01 i 02 (w obu kierunkach), Lubelska / Szczecińska 03 i 04 (w obu kierunkach) oraz Lubelska / Chorzowska 05 i 06 (także w obu kierunkach) nie będą obowiązywały dla linii 17.

Na trasach objazdów będą obowiązywały wszystkie przystanki stałe i tymczasowe. Wyjątkami są przystanki Kozienicka / Fołtyn 05 (w kierunku ronda Popiełuszki), który obowiązuje jedynie dla linii 26 i Gołębiów / Fołtyn 01 (w kierunku ul. Kozienickiej), który będzie wtedy obowiązywał tylko dla linii 10 i 17.

Ze względu na możliwość tworzenia się korków na objazdach autobusy komunikacji miejskiej linii 10, 17 i 26 mogą kursować w tym okresie z opóźnieniami.

Ze względu na krótki okres obowiązywania powyższych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę danej linii). Na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Już dziś i jutro zaplanujcie sobie objazdy, a najlepiej, jeśli nie musicie, omijajcie tę część miasta.

Roman Furciński, mapka: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt