• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Moto info

zlot baner

Zloty miłośników pojazdów. Gdzie tu pojechać?

18 sierpnia 2021

W najbliższy weekend odbędzie się kilka imprez, na których spotkają się fani określonych pojazdów. W Poznaniu – zaplanowano spotkanie miłośników straży pożarnej, w Kalinowcach koło Zamościa – Mercedesa Klasy G, a w Olszynie na Dolnym Śląsku – terenowych modeli Toyoty.

Miłośnicy straży pożarnej z całej Polski spotkają się 21 sierpnia w Poznaniu na IV Ogólnopolskim Zlocie Czerwonych Samochodów (organizator – Fundacja Strażacy Wielkopolska). Odbędzie się on na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będzie kilkadziesiąt najróżniejszych wozów strażackich – od modeli zabytkowych po najnowocześniejsze samochody. W programie wydarzenia zaplanowano wiele atrakcji dla całych rodzin, m.in. konkurencje sprawnościowe z gaszeniem pożaru, pokazy akcji ratunkowych na żywo, gaszenie ognia zabytkową sikawką czy pokazy dziecięcych drużyn pożarniczych. Będzie też demonstracja gaszenia gorącego oleju i nauka udzielania pierwszej pomocy.

Impreza rozpocznie się punktualnie o godz. 10:00. Wstęp na IV Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów jest darmowy. Bezpłatne wejściówki można pobrać na stronie ToBilet.pl.

W sprzedaży są także dostępne bilety parkingowe w cenie 30 PLN – tutaj

Mercedes

W ten weekend – 19-21 sierpnia, Kalinowcach koło Zamościa odbędzie się zlot miłośników Mercedesa Klasy G, modelu, który od ponad 40 lat jest żywą ikoną off-roadu. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „G42”, dla uczczenia 42. urodzin Gelendy. W programie przewidziano m.in. prezentację pojazdów na rynku w Zamościu, zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Działów Grabowieckich i rajd po Roztoczu Środkowym. Nie zabraknie przejazdów terenowych. Chętne załogi będą brały udział w off-roadowych rywalizacjach m.in. w wąwozach i sadzie leszczynowym.

W piątek odbędzie się przejazd samochodów przez Rynek Wielki w Zamościu, skąd kolumną pojazdy ruszą w podróż po najpiękniejszych zakątkach Działów Grabowieckich (baszta w Kornelówce, kapliczka na wodzie, grodzisko Bronisławka, rezerwat Wygon Grabowiecki), połączoną z prelekcjami historyczno-przyrodniczymi. Tego dnia odbędą się też pierwsze aktywności terenowe dla chętnych: próby w debrach (wąwozach) i konkurencja czasowa w sadzie leszczynowym. Na sobotę zaplanowano rajd po Roztoczu Środkowym z podziałem na dwie grupy trudności, a także wspólne zwiedzanie Olejarni Ruszowskiej, przejazd kolumną po kolejnych zakątkach Roztocza Środkowego i zwiedzanie skansenu w Guciowie, gdzie na gości czeka degustacja regionalnych potraw. Spotkanie wieńczy niedzielne zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem.

W związku z obostrzeniami z powodu epidemii COVID-19 uczestników obowiązują aktualne przepisy sanitarne.

Zgłoszenia na zlot można przesyłać przez formularz na stronie https://www.mercedes4x4.pl/harmonogram/g42, gdzie znajdują się również dodatkowe szczegóły na temat spotkania.

Toyota

Od 20 do 22 sierpnia Land Cruiser Adventure Club organizuje szóstą edycję Toyota Off-Road Festival. Właściciele i fani terenowych Toyot spotkają się po dwuletniej przerwie na torze Olszyna Motopark 4×4 na Dolnym Śląsku.  Uczestnicy zlotu będą mogli się sprawdzić na kilku trasach o różnym stopniu trudności – od umiarkowanego po ekstremalny. Festiwal będzie też okazją do świętowania 70-lecia Toyoty Land Cruiser.

Na torze Olszyna Motopark 4×4 będzie można sprawdzić swoje umiejętności na trzech wymagających trasach off-roadowych oraz roadbookowych trasach turystycznych, które pozwolą docenić przyrodnicze i widokowe walory Dolnego Śląska. Na kierowców i ich terenowe Toyoty czeka wyjątkowo wymagająca trasa KANION, trasa LEJE PO BOMBACH wiodąca przez efektowne pozostałości po uderzeniach lotniczych bomb oraz zróżnicowana trasa WZGÓRZA.

Uczestnicy będą mieli także okazję do wzięcia udziału w szkoleniach off-roadowych prowadzonych przez Romana Wasika z Expert Driving Academy oraz będą mogli skorzystać z przejażdżki amfibią.

Więcej informacji o Toyota Off-Road Festival oraz szczegółowy program imprezy są dostępne na stronie https://toyotaoffroadfestival.pl/.

Roman Furciński, fot. MTP, Mercedes. complexPR

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • ferie_linia20

  Czasowe zawieszenie kursowania linii nr 20

  Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, związku z feriami zimowymi, od najbliższego poniedziałku...

  więcej...
 • maserati_grecale_920

  Maserati Grecale na śnieżnych testach

  Włoska firma sprawdza możliwości przedprodukcyjnego SUV-a, modelu Grecale. Testy odbywają się na zmrożonych...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt