• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Moto info||Sport samochodowy

drift_920

Jesteś fanem driftu? Będą emocjonujące zawody!

17 sierpnia 2021

Już w następny weekend, na Autodromie Jastrząb odbędą się bardzo widowiskowe zmagania specjalistów jazdy samochodami w kontrolowanym poślizgu. Będą emocje sportowe, ale i atrakcje dla dzieci, i całej rodziny.

W ostatni weekend sierpnia, fani driftu mogą sobie rezerwować czas na wyjazd na Autodrom Jastrząb. 28 i 29 sierpnia (sobota, niedziela) odbędzie się tam Puchar Driftu Autodromu jastrząb 2021.

Poczuj drift – przejedź trasę jak zawodnik

Jazda autem w kontrowanym poślizgu przy dużych prędkościach, w kilkudziesięciocentymetrowych odległościach pojazdów równolegle od siebie może budzić szacunek. I tak, jest, pod warunkiem, że taka jazda odbywa się na specjalistycznym torze, a nie po ulicach i ogólnie dostępnych drogach. Na zamkniętych obiektach, przy dobrze zorganizowanej imprezie, są to bardzo widowiskowe jazdy skupiające liczną widownię.

W przyszły weekend będzie okazja zobaczyć zawodników, którzy mają w tym doświadczenie i robią to od lat.

Organizatorzy jeszcze nie ogłosili pełnej listy uczestników, ta ma być znana w tym tygodniu. Czy do rywalizacji staną tacy mistrzowie driftu jak Karolina Pilarczyk, Karolina Pałkę i Jakub Przygoński? Dowiemy się wkrótce. Jedno jest pewne, emocji na pewno nie zabraknie. Trasę zaprojektował Adam Kerenyi, trzykrotny Mistrz King of Europe Drift.

– Rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach: Profi i Street. Udział weźmie 75 uczestników. Pula nagród jest dwa razy większa niż w ubiegłym roku i przewidziana dla TOP 3 w klasach Profi i Street oraz w nowej kategorii: zespołu mechaników, których wysiłek też chcemy docenić – mówi Krzysztof Bulski, dyrektor marketingu Autodromu Jastrząb. – Zapraszamy miłośników motoryzacji i driftu, całymi rodzinami. Przygotujemy atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. Będą, między innymi, strefy, family oraz food trucków.

Atrakcją będą zapewne specjalne przejazdy Drift Taxi. Widzowie będą mogli odbyć jazdę (trasą zawodów) na fotelu pasażera w towarzystwie speców driftu.

Bilety – ograniczona liczba wejściówek

Zawody odbędą się 28 i 29 sierpnia, od godz. 9:00 do godz. 20:00. Bilet warto kupić wcześniej, bo liczba publiczności będzie ograniczona. Ważna informacja! – osoby niepełnoletnie, czyli do 18 roku życia, będą mogły przebywać na terenie obiektu jedynie od opieką osoby dorosłej.

Ceny biletów:

– jednodniowy kosztuje 30 zł (według stanu na dziś – 17 sierpnia, na godz. 12:20, dostępnych było jeszcze 379 biletów),

– dwudniowy 50 zł (dostępnych 197),

– bilet jednodniowy Family (2 osoby dorosłe + w dzieci do lat 12) kosztuje 69 zł (dostępnych 188)

Dzieci do 5 roku życia mają wstęp za darmo.

Bilety można kupić przez stronę Autodromu Jastrząb – tutaj

Zarezerwujcie sobie czas w ostatni weekend sierpnie na Autodromie Jastrząb! Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Roman Furciński, fot. Autodrom Jastrząb (zawody w 2020 roku)

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt