• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

mieszka_920

Utrudnienia na ul. Mieszka I. Co tam będzie?

12 sierpnia 2021

Od kilku nastu dni na ul. Mieszka I, między ulicami Żółkiewskiego a Brzustowską, prowadzone są roboty drogowe. W połowie odcinka, jadąc od strony Józefowa, wyprowadzony już jest lewoskręt, do stacji paliw i pawilonu handlowo-usługowego.

Z informacji uzyskanych z Urzędu Miejskiego dowiedzieliśmy się, że na terenie (po prawej stronie) między ulicami Żółkiewskiego, Mieszka I i Brzustowską zostały wydane pozwolenia na budowę dwukondygnacyjnego pawilonu handlowo-usługowego z częścią magazynową. Oprócz tego będzie tam również stacja paliw. Inwestorem jest firma Agata sp. z o.o.

Jeśli chodzi o układ drogowy w tym rejonie, to wiadomo, że jadąc od strony Józefowa, będzie lewoskręt do wspomnianych inwestycji.

Jadąc z drugiej strony, od ul. Żółkiewskiego, zostaną wyznaczone dodatkowe pasy ruchu, do skrętu w prawo i w lewo.

Na tej jezdni (wschodniej) zostanie zamontowana nowa sygnalizacja świetlna. Ma ona umożliwić bezpieczny skręt w lewo pojazdom dojeżdżającym do pawilonu i stacji od strony Józefowa. Światła te zostaną skoordynowane z już istniejącymi sygnalizacjami na skrzyżowaniach z ulicami Żółkiewskiego, Królowej Jadwigi i Brzustowską.Nie uzyskaliśmy odpowiedzi na pytanie, kiedy planowane jest zakończenie inwestycji – robót drogowych i oddanie do użytku całej inwestycji.

Jeździjcie ostrożnie w tym rejonie. Na obu jezdniach są tymczasowe zmiany  w ruchu, z ograniczeniami prędkości do 30 km/h.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt