• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Moto info

lexus_nx_920

Lexus pokazuje swój nowy model – NX

9 sierpnia 2021

W polskich salonach japońskiej marki prezentowany jest najnowszy model – NX. Pierwsze pokazy już były, w Warszawie. To jest auto dla zamożnych. Ceny rozpoczynają się od 200 tys. zł.

Jak informują przedstawiciele Lexusa, najnowszy model NX w 95% składa się z nowych części i jest pierwszym modelem Lexusa dostępnym z napędem hybrydowym typu plug-in. Ma również nowy, całkowicie przeprojektowany  system multimedialny, którym steruje się wyłącznie za pośrednictwem kolorowego ekranu.

Jest też pierwszym Lexusem z elektrycznymi klamkami. Co ciekawe, współpracują one z systemem monitorowania martwego pola. Blokowana jest możliwość otwarcia drzwi, gdy tuż obok auta przejeżdża inny pojazd lub rowerzysta

Nowy NX posiada 306-konny napęd hybrydowy typu plug-in. NX jest pierwszym modelem marki premium, w którym dołożono wtyczkę. Maksymalny zasięg w trybie elektrycznym wynosi do 63 km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi, według producenta, trochę 6 s.

Przedsprzedaż SUV-a ruszyła 30 lipca, ale można było zapisywać się na kupno auta.

Cenę samochodu na polskim rynku ustalono od 199 900 zł za hybrydowy wariant NX 350h i od 289 900 zł za hybrydę plug-in NX 450h+.

Pierwszym salonem, w którym zaprezentowano nowego NX-a był salon w Warszawie. W Radomiu nie mamy salonu Lexusa, więc jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć auto, trzeba będzie jechać do Warszawy – w środę lub czwartek na ul. Puławską, albo do salony Warszawa-Radość w piątek-sobotę (najbliższe salony marki do Radomia, w którym prezentowany jest nowy model).

Roman Furciński, źródło, fot. Lexus

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • policja2_wypadek920

  Wypadki, kolizje, utrudnienia na drodze. Jeździjcie ostrożniej!

  Problemy z przejazdem na wiaduktach w ul. Młodzianowskiej oraz Żeromskiego/Lubelska, wypadki i stłuczki....

  więcej...
 • linia21_920

  Autobusy blokują jeden pas ruchu

  Znowu czynny jest przystanek na al. Wojska Polskiego przed rondem Popiełuszki (kozienickim). Jednak...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt