• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

pielgrzymki_920

Ruszają pielgrzymki. Trzeba się liczyć z utrudnieniami

5 sierpnia 2021

Dziś i jutro, pątnicy rozpoczną wędrówkę na Jasną Górę. Podczas ich przemarszu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Mogą być m.in. chwilowe opóźnienia autobusów komunikacji miejskiej.

Dziś, 5 sierpnia, grupa pielgrzymkowa nr 18 z Kozienic przejdzie drogą wojewódzką nr 737 przez Antoniówkę i Rajec Poduchowny oraz fragmentem ul. Kozienickiej w Radomiu do kościoła w Rajcu Szlacheckim. Tu zaplanowana jest przerwa obiadowa. Po niej, pielgrzymi przejdą do kościoła przy ul. Wernera na Kapturze, w godzinach popołudniowych, prawdopodobnie ok. godzin 12:00-13:00 i 15:00-17:00.

Grupa pielgrzymkowa nr 23 ze Zwolenia przejdzie w godzinach ok. 16:00-18:00 przez Małęczyn Nowy, Janów oraz ulice Skaryszewską, Słowackiego, Idalińską, Grzebieniową i Źródłową na Malczew (gdzie zaplanowano nocleg).

Jutro, 6 sierpnia, zaplanowane są przemarsze kilkunastu grup pielgrzymkowych przez Radom. Rano, od ok. 6:30 do ok. 9:00, będą one ruszać z poszczególnych parafii i kierować się na południe miasta, głównie przez Borki i Jeżową Wolę. Grupy nr 6 i 21 zatrzymają się przed kościołem Miłosierdzia Bożego przy ul. Starokrakowskiej. Pozostałe będą maszerowały w kierunku Kowali, gdzie ma być przerwa obiadowa.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę jest w tym roku organizowana z obostrzeniami epidemicznymi. Przewodnicy poszczególnych grup otrzymali zgodę organizatorów na podejmowanie autonomicznych decyzji dotyczących przemarszu. Oznacza to, że podane powyżej przewidywane godziny i trasy przejścia pielgrzymów przez teren Radomia mogą zostać w razie potrzeby zmienione, dlatego utrudnienia mogą wystąpić również w innych miejscach.

Nad bezpieczeństwem przemarszu grup pątników będą czuwali policjanci, strażnicy miejscy i służby porządkowe pielgrzymki.

Przemarsze mogą spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu oraz w kursowaniu autobusów. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności na trasach przejścia pielgrzymów.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt