• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

zurawia_asfalt_920

Od tygodni czekają na nową nawierzchnię

30 lipca 2021

Mieszkańcy kilkunastu posesji przy ul. Żurawiej nie mogą się doczekać ułożenia nawierzchni asfaltowej, mimo że wszystko jest gotowe od kilku tygodni. Poczekają do listopada?

Już kilka tygodni temu zostały zakończone prace związane z modernizacją/wymiana sieci wodociągowej w ul. Żurawiej. Przygotowano ulicę pod położenie nowej nawierzchni. Niestety, od kilku tygodni, może od dwóch miesięcy, zupełnie nic się nie dzieje. Ludzie są mocno poirytowani, ale chyba to niewiele pomoże w sprawie. Dlaczego?

W tej części Glinic wymieniana jest sieć wodociągowa (inwestycja spółki Wodociągi Miejskie). Na ul. Żurawiej już została wymieniona, ale później rozpoczęły się podobne roboty na ul. Średniej, od ul. Odrodzenia do ul. Słowackiego i na ul. Górnej, na tym samym odcinku. Ul. Żurawia przecina prostopadle ulice Średnią i Górną.

Umowa na wykonanie prac w ul. Żurawiej, wraz z odtworzeniem nawierzchni mówi o listopadzie 2021 roku. Według naszych przypuszczeń, dopiero po zakończeniu robót w ulicach Średniej i Górnej zostanie ułożony asfalt na ul. Żurawiej.

Chcieliśmy uzyskać potwierdzenie naszych przypuszczeń od Wodociągów Miejskich. Kilka dni temu wysłaliśmy pytania:
Czy dopiero jesienią zostanie odtworzona nawierzchnia na ul. Żurawiej?
Dlaczego nie można położyć asfaltu na tej ulicy z wyłączeniem skrzyżowań z ulicami, na których prowadzone są prace modernizacji sieci wodociągowej?
Jak długo mieszkańcy posesji przy ul. Żurawiej będą czekać na położenie asfaltu?

Niestety, do tej pory nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt