• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

ns_miejsca_niepelnosprawny_wn

Miejsce jest, ale jak na nie wjechać?

17 lipca 2021

Osoby niepełnosprawne mają mieć zagwarantowane wydzielone miejsca parkingowe. Mogą na nich bezpłatnie postawić auto. W Nowy Sączu również takie wydzielono, w Rynku. Tylko, że jedno z nich zastawiono betonowym gazonem, a na wprost zamontowano znak pionowy!

Problem z parkowaniem w centrach miast jest duży. Dlatego, z myślą o osobach niepełnosprawnych, stworzono przepis, że dla takich ludzi mają być wymalowane na niebiesko miejsca parkingowe, żeby na nich parkowali auta za darmo. Takie wydzielone miejsca są również w Nowym Sączu, na obszarze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Kilka dni temu byliśmy w tym ładnym, sympatycznym mieście. Byliśmy również w Rynku. I tam zobaczyliśmy coś, co nas mocno zaskoczyło: z trzech wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, na jedno nie można wjechać autem, ponieważ jest ono zastawione betonowym gazonem kwiatowym, a na wprost wjazdu na miejsce umieszczono znak pionowy B-36 (zakaz zatrzymywania się).

Udaliśmy się do ratusza znajdującego się w Rynku. Tuż przy wejściu dyżurował strażnik miejski. Był zaskoczony, pokazaliśmy zdjęcia.

– Drogi podlegają Miejskiemu Zarządowi Dróg. Zrobię zdjęcia i zgłoszę im sprawę – powiedział.

My również napisaliśmy do MZD w Nowym Sączu opisując sprawę i dołączając zdjęcia. Jednocześnie poprosiliśmy o wyjaśnienie sprawy i odpowiedź na pytania:

Jak osoba niepełnosprawna ma zaparkować auto w tym miejscu? Czy betonowy gazon i znak B-36 zostaną przesunięte o kilka metrów, żeby niepełnosprawni mogli zająć przeznaczone dla nich miejsce?

Do soboty nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Czekamy dalej.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • ferie_linia20

  Czasowe zawieszenie kursowania linii nr 20

  Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, związku z feriami zimowymi, od najbliższego poniedziałku...

  więcej...
 • maserati_grecale_920

  Maserati Grecale na śnieżnych testach

  Włoska firma sprawdza możliwości przedprodukcyjnego SUV-a, modelu Grecale. Testy odbywają się na zmrożonych...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt