• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

awp_lacznice920

Uwaga kierowcy! Nie zjedziecie w ul. Lubelskiej w al. Wojska Polskiego!

2 lipca 2021

Dziś, od rana rozpoczęła się naprawa łącznic ulic Lubelskiej i al. Wojska Polskiego. Frezowany jest asfalt, później położony zostanie nowy. Utrudnienia mają być do wtorku.

Skandal, bo chyba tak tylko można to nazwać, z nawierzchnią oddanej w ubiegłym roku przebudowanej drogi i al. Wojska Polskiego, trwa w najlepsze. Przypomnijmy, już po miesiącu wykruszyła się nawierzchnia na rondzie ks. Popiełuszki i na łącznicy al. Wojska Polskiego z ul. Odrodzenia, a w kilku miejscach na al. Wojska Polskiego jezdnia nie jest gładka (przejeżdża się jak po tarce). Teraz, wykonawca inwestycji – Budromost Starachowice, wziął się za naprawę łącznic al. Wojska Polskiego i ul. Lubelską.

Bez zjadu i wjazdu

Dziś rozpoczęły się roboty na łącznicach ul. Lubelskiej z al. Wojska Polskiego (zjazdowych i wjazdowych). Mają potrwać do wtorku i są podzielone na dwa etapy.

Pierwszy, piątek-sobota (2-3 lipca), od dziś (piątek) do godziny ok. 20:00 w sobotę, 3 lipca – zamknięcie obu łącznic północnych, czyli zjazdu z ul. Lubelskiej na al. Wojska Polskiego (w kierunku od. Gołębiów, ronda ks. Popiełuszki – kozienickie) oraz wjazdu z al. Wojska Polskiego na ul. Lubelską (od strony os. Gołębiów, ronda kozienickiego).

Drugi,  poniedziałek-wtorek (5-6 lipca), w poniedziałek od godz. ok. 7:00 do godz. ok. 20:00 we wtorek (6 lipca) – zamknięcie obydwu łącznic południowych, czyli zjazdu z ul. Lubelskiej na al. Wojska Polskiego (w kierunku Glinic i Ustronia) oraz wjazdu z al. Wojska Polskiego na ul. Lubelską (od strony Glinic i Ustronia).

Dziś rano wielu kierowców było skonsternowanych, bo łącznica zjazdowa z ul. Lubelskiej w al. Wojska Polskiego była zastawiona barierkami. Frezowana była nawierzchnia jezdni. Jedni zawracali na skrzyżowaniu, inni coś mówiąc pod nosem jechali dalej w ul. Lubelską lub w ul. Lotniczą.

Objazdy dla autobusów linii 17 i 21

Autobusy miejskie linii 17 i 21 zmienią czasowo trasę na okres robót drogowych, będą kursowały objazdami. Zalecane objazdy wyznaczono w obydwu kierunkach główną jezdnią al. Wojska Polskiego (pod wiaduktem na ul. Lubelskiej) – z możliwością zawrócenia na rondzie Popiełuszki bądź na rondzie obok lotniska.

Linia 17 (dotyczy wyłącznie etapu pierwszego): w kierunku pętli Gołębiów / Fołtyn: Lubelska, al. Wojska Polskiego (w prawo), zawracanie na rondzie obok lotniska (w sąsiedztwie ul. Odrodzenia), al. Wojska Polskiego (przejazd pod wiaduktem na ul. Lubelskiej), Kozienicka; Kozienicka, al. Wojska Polskiego (przejazd pod wiaduktem na ul. Lubelskiej), zawracanie na rondzie obok lotniska (w sąsiedztwie ul. Odrodzenia), al. Wojska Polskiego (powrót i wjazd łącznicą na wiadukt), Lubelska.

Na trasach objazdowych linii 17 autobusy nie będą zatrzymywały się na żadnych dodatkowych przystankach przy al. Wojska Polskiego.

Linia 21 (dotyczy wyłącznie etapu drugiego): w kierunku pętli Wólka Klwatecka lub Wincentów: al. Wojska Polskiego, rondo obok lotniska (w sąsiedztwie ul. Odrodzenia), droga serwisowa al. Wojska Polskiego, Odrodzenia, Lotnicza, Lubelska, Żeromskiego; w kierunku pętli Os. Prędocinek: Żeromskiego, Lubelska, Lotnicza, Odrodzenia, droga serwisowa al. Wojska Polskiego, al. Wojska Polskiego (wyjazd w prawo), zawracanie przy Odrodzenia, al. Wojska Polskiego.

Nieczynne będą wówczas przystanki: Wojska Polskiego / Lubelska 05 i 08 (w obu kierunkach) oraz Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 06 (wyłącznie w kierunku ul. Lubelskiej).

W zamian dla linii 21 zostaną uruchomione przystanki tymczasowe: Lubelska / Wojska Polskiego  09 i 14 (w lokalizacjach obowiązujących podczas przebudowy al. Wojska Polskiego – w obu kierunkach) oraz Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 06 (przy jezdni serwisowej al. Wojska Polskiego, pomiędzy rondem obok lotniska a skrętem we wschodni fragment ul. Odrodzenia).

Ze względu na wydłużenie tras autobusy obu linii mogą kursować z niewielkimi opóźnieniami.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że po tych naprawach nawierzchni, na długo zapomnimy o usterkach.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt