• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

dolek5_920

Dziura się powiększa. Nie wiadomo kiedy zostanie naprawiona jezdnia!

15 czerwca 2021

Jak długo można naprawiać jezdnię i załatać dziurę na pasie jezdni? Jeden dzień, dwa, trzy, siedem? Okazuje się, że w Radomiu potrzeba na to kilka tygodni.

Dwa tygodnie temu napisaliśmy o dziurze w nawierzchni jezdni na ul. Lubelskiej, na lewym pasie przed wjazdem na wiadukt w kierunku centrum miasta, na wysokości ul. Średniej (tutaj). Sprawa była szeroko komentowana przez kierowców.

Kilka dni później otrzymaliśmy krótkie wyjaśnienie z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, dół został zabezpieczony barierkami (tutaj).

Minęło znowu kilka dni i …nic się nie zmieniło. Ciągle są utrudnienia w ruchu, barierki i piach przy dziurze.

– Ustalamy przyczynę zapadnięcia się części nawierzchni jezdni i jednocześnie, do kogo należą sieci biegnące pod dziurą. Gdy poznamy przyczynę, będziemy chcieli, żeby właściciel sieci naprawił jezdnię – powiedział Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Kiedy to może nastąpić, nie wiadomo. Co będzie do tego czasu? A jeśli ustalanie potrwa kolejny tydzień lub dwa?

– Wiadomo, że dziura jest coraz większa. Zaczyna wchodzić na prawy pas ruchu. W tym tygodniu zamkniemy dwa pasy ruchu w stronę centrum miasta – usłyszeliśmy od rzecznika. – Moglibyśmy naprawić jezdnię, a później wystąpić o zwrot kosztów do właściciela sieci, ale musimy mieć pewność, że są pieniądze na bieżące utrzymanie i taką naprawę.

Na razie wiemy zatem, że jeszcze w tym tygodniu czeka nas zmiana organizacji ruchu na ul. Lubelskiej przed wjazdem na wiadukt od strony lotniska, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kaszubską (po lewej stronie) do skrzyżowania z ul. Metalową (po prawej stronie).

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt