• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

zbrowskiego1_zamknieta_920

Uwaga kierowcy! Nieprzejezdny będzie odcinek ul. Zbrowskiego!

15 czerwca 2021

Od jutra ma być zamknięty dla ruchu kołowego odcinek ul. Zbrowskiego, od ul. Żeromskiego aż do ul. Wodnej. Warto już dziś wyznaczyć sobie alternatywne trasy poruszania się. Objazdy zostaną wyznaczone również dla autobusów linii 1, 21 i N2.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, od jutra (środa, 16 czerwca) w związku z inwestycją Wodociągów Miejskich zostanie zamknięty dla ruchu odcinek ul. Zbrowskiego między ulicami Żeromskiego a Wodną. Ten odcinek będzie z zakazem ruchu oprócz pojazdów budowy oraz – w miarę możliwości – dojazdu do przyległych posesji.

Oznakowany objazd będzie wprowadzony w obu kierunkach ulicami: Katowicką, Szklaną i boczną jezdnią Żeromskiego (wzdłuż wiaduktu). Jednak ze względu na duże natężenie ruchu, głównie w godzinach szczytów, mogą się tworzyć tam korki. Sugerowane jest więc korzystanie z objazdów alternatywnych ulicami Struga i 25 Czerwca lub Struga, Szklaną, trasą N-S i Beliny-Prażmowskiego.

Autobusy komunikacji miejskiej będą do odwołania kursowały poniższymi trasami objazdowymi (w obu kierunkach):

– linia 1: 25 Czerwca, Żeromskiego (w tym jezdnią boczną wzdłuż wiaduktu), Szklana, Struga;

– linia 21: Lubelska, Żeromskiego (przez wiadukt i jezdnią boczną wzdłuż niego), Szklana, Struga (ujednolicenie objazdu w obu kierunkach; trasa w stronę Prędocinka zostaje bez zmian);

– linia N2: 25 Czerwca, Żeromskiego (w tym jezdnią boczną wzdłuż wiaduktu), Szklana, Struga.

Na trasach objazdów będą obowiązywały wszystkie stałe przystanki przy ul. Szklanej oraz przy bocznej jezdni ul. Żeromskiego (wzdłuż wiaduktu). Zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków Zbrowskiego / Leśniczówka 01 i 02 (w obu kierunkach) oraz Zbrowskiego / Olsztyńska 03 i 04 (w obu kierunkach), natomiast przystanek Struga / Szklana 09 (w sąsiedztwie sklepu Lidl, w kierunku ul. Zbrowskiego) nie będzie podczas objazdów obowiązywał dla autobusów linii 1.

Z powodu zmian tras ulegną także korektom rozkłady jazdy linii 1, 21 i N2.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Roman Furciński, źródło, mapka: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt