• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Utrudnienia w ruchu

utrudnienia_w_ruchu2_920

Radomiak gra mecz o awans do Ekstraklasy! Zostanie zamknięty odcinek ul. Narutowicza

12 czerwca 2021

Jutro, 13 czerwca, może być piłkarskim świętem w Radomiu, szczególnie dla fanów klubu Radomiak. Może uzyskać awans do Ekstraklasy i w przyszłym sezonie walczyć o mistrzostwo Polski w piłce nożnej. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Narutowicza. W godzinach 10:30-15:30 zostanie zamknięty dla ruchu fragment tej ulicy.

W niedzielę piłkarze Radomiaka mogą powtórzyć wynik swoich poprzedników sprzed 37 lat i awans do najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej (Radomiak awansował w 1984 i po jednym sezonie spadł do drugiej ligi). Do awansu bezpośrednio (dwie pierwsze drużyny po zakończeniu rozgrywek awansują bezpośrednio do Ekstraklasy, trzecia po barażach), już bez żadnych kalkulacji i oglądania się na wyniki dwóch pozostałych drużyn (Bruk-Bet Termalika Nieciecza gra ze Stomilem Olsztyn i GKS Tychy z ŁKS Łódź) wystarczy naszej drużynie remis w spotkaniu z Koroną Kielce (początek meczu o godz. 12:40). Mamy nadzieję, że po gwizdku kończącym mecz Radomiaka rozpocznie się kanonada wystrzałów korków od szampana fanów radomskiego klubu.

W związku z organizacją meczu, w niedzielę, w godzinach około 10:30-15:30, na wniosek Policji zamknięty zostanie dla ruchu odcinek ul. Narutowicza, między ul. Kościuszki a ul. Ks. Sedlaka. Wprowadzone będą objazdy dla autobusów linii 2, 5 i 23, które będą kursowały następującymi objazdami (w obydwu kierunkach):

– linia 2: Dowkontta, Kościuszki, Narutowicza, Traugutta, Żeromskiego (powrót: Wałowa, Lekarska, Tochtermana), Reja, Okulickiego;

– linia 5: Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Żeromskiego (powrót: Wałowa, Lekarska, Tochtermana), Reja, Okulickiego;

– linia 23: plac Dworcowy (powrót: Poniatowskiego), Traugutta, Żeromskiego (powrót: Wałowa, Lekarska, Tochtermana), Reja, Mireckiego.

Nieczynne będą w tym okresie przystanki: Narutowicza / Kościuszki 01 i 02 (w obu kierunkach) i Narutowicza / Podwalna 03 i 04 (w obu kierunkach).

Przystanki Limanowskiego / Wałowa 01 i 02 (w obu kierunkach) nie będą obowiązywały dla linii 2, 5 i 23. Dla tych linii będą obowiązywały przystanki: Traugutta / Piłsudskiego 01 i 04 (w obu kierunkach), Żeromskiego / Traugutta 01 (wspólny z liniami 1, 8, 15 i 25), Lekarska / Szpital 02 oraz Reja / Wolność 01 i 02 (w obu kierunkach).

Dla pozostałych pojazdów sugerowane będą objazdy ulicami Limanowskiego, Mariacką, Młodzianowską i 1905 Roku (w obu kierunkach). O rzeczywistych godzinach zamknięcia ulicy Narutowicza będzie decydowała Policja.

Roman Furciński, mapka: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt