• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Utrudnienia w ruchu

dolek4_920

Dziura dla detektywa

9 czerwca 2021

Mimo że dziura w ul. Lubelskiej przed wiaduktem jest coraz większa i głębsza, to nie będzie na razie naprawiana. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji …ustala, czyje sieci biegną pod wyrwą!

Wczoraj napisaliśmy o coraz głębszej dziurze w nawierzchni jezdni na ul. Lubelskiej, na lewym pasie przed wjazdem na wiadukt w kierunku centrum miasta, na wysokości ul. Średniej (tutaj). Sprawa była szeroko komentowana przez kierowców.

Dziś otrzymaliśmy krótkie wyjaśnienie z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji: „Wczoraj Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zabezpieczył zapadniętą część asfaltu oraz “załatał” wyrwę. Niestety dziś problem znów się pojawił. Obecnie pracownicy MZDiK ustalają czyje sieci przebiegają pod tym fragmentem drogi i są powodem tej usterki. Gdy tylko zostanie to ustalone, właściciel sieci zostanie przez MZDiK zobligowany do naprawy wyrwy”.

Dół został zabezpieczony barierkami. I teraz nie wiadomo jak długo taka sytuacja będzie trwała. Gorzej będzie jak przebiegające pod nią sieci będą należały do dwóch, a może trzech właścicieli. Kto wtedy będzie chciał wziąć na siebie naprawę? Tylko co to powinno obchodzić mieszkańców i użytkowników dróg? Może, po prostu, MZDiK powinien naprawić nawierzchnię i wystawić fakturę za robotę właścicielowi sieci pod dziurą? Byłoby szybciej i prościej.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt