• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

dzien_bez_ofiar5_920

Cztery osoby zabite w wypadkach i bardzo dużo nietrzeźwych kierujących

7 czerwca 2021

35 wypadków drogowych, cztery osoby zabite i 41 rannych, to bilans długiego weekendu, od środy do niedzieli, na terenie garnizonu mazowieckiego. Jeden wypadek ze skutkiem śmiertelnym wydarzył się w powiecie kozienickim, trzy na północy naszego województwa. Zatrzymano aż 105 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Policjanci z mazowieckiej drogówki prowadzili działania od 2 do 6 czerwca. Podsumowanie może być tylko jedno: dobrze nie jest, wciąż jest dużo wypadków, ginie za dużo ludzi, a z liczbą zatrzymanych nietrzeźwych kierujących – mówiąc językiem młodzieżowym – to już jest jakaś masakra!

Czy musieli zginąć?

We wspomnianym okresie, na drogach garnizonu mazowieckiego (województwo mazowieckie z wyłączeniem Warszawy i powiatów do niej przylegających), doszło do 35 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 41 zostały ranne.

W regionie radomskim, tragiczny wypadek miał miejsce w piątek, w Głowaczowie, w powiecie kozienickim (pisaliśmy o tym). W zderzeniu trzech samochodów (ciężarówka, bus i auto osobowe) zginął pasaże busa.

Pozostałe wypadki wydarzyły się w północno-wschodnich rejonach województwa. Dwa z nich, były z udziałem motocyklistów. W jednym, w Żabinie, w powiecie ostrołęckim, w zderzeniu osobowego opla zginął 37-letni motocyklista.

W Karolewie, koło Sierpca, zderzyli się dwaj motocykliści. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jeden z nich, 31-letni mężczyzna kierujący suzuki nagle zahamował i został uderzony w tył przez jadącego za nim 26-latka podróżującego yamahą. Na miejscu zginął kierujący suzuki, drugi motocyklista z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala.

– Bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych. W dalszym ciągu głównymi przyczynami wypadków drogowych są: przekraczanie dozwolonej prędkości, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i „na trzeciego”, a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych – przypomina Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Plaga kierowców na „podwójnym gazie”

Coś się z narodem dzieje, niedobrego. Przeraża liczba kierujących, którzy mimo spożycia alkoholu wsiadają za kierownice pojazdów. Przez wspomniane pięć dni długiego weekendu, na polskich drogach zatrzymanych zostało 1 446 nietrzeźwych kierujących. A ilu delikwentów zdołało uniknąć spotkania ze stróżami prawa i przemieszczać się stwarzając zagrożenie dla innych, i siebie? Od początku tego roku do 31 maja zatrzymanych zostało 27 306 jeżdżących na „podwójnym gazie”.

W piątek, po godz. 18:30 na ul. Targowej w Zwoleniu zatrzymany został 36-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego, który kierował samochodem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, okazało się, że mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Szerokości na drodze! Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie!

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • gr_opony

  Przebite opony w aucie

  24-letni mieszkaniec Grójca został zatrzymany pod zarzutem przebicia czterech opon w hyundaiu. Grozi...

  więcej...
 • utrudnienia_w_ruchu_920

  Utrudnienia z powodu przemarszu pielgrzymki oraz przejazdów rolkarzy i rowerzystów

  Dziś, spotkają się miłośnicy jazdy na rolkach oraz pątnicy wyruszą z Radomia do Starej Błotnicy. Jutro,...

  więcej...

Kontakt