• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Moto info

w_lewo920

I jak tu jechać?

2 czerwca 2021

Zarządcy dróg czasami wprowadzają taką organizację ruchu, że wywołuje to konsternację u kierowców. A często jest tak, że jedne znaki pozwalają na jazdę, a drugie ją wykluczają. Oto przykład.

Absurdalne oznakowanie zauważyliśmy w Warszawie. Okazuje się, że tamtejszy zarządca dróg również – podobnie jak nasz Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji – nie ustrzega się błędów. A wygląda to tak:

Jadąc drogą od ul. Nielubowicza (od strony Dziecięcego Szpitala Klinicznego) do ul. Pawińskiego, przy skrzyżowaniu z tą ostatnią, po prawej stronie znajduje się znak pionowy C-8 „nakaz jazdy w lewo lub w prawo” (jest też znak A-7 „ustąp pierwszeństwa”). Wiadomo, w ul. Pawińskiego możemy jechać albo w prawo, albo w lewo. W prawo, nie ma problemu, można dojechać do ul. Banacha.

Ale ci, którzy skręcają w ul. Pawińskiego w lewo, będąc na środku jezdni, przy jej osi, są mocno zaskoczeni. Dlaczego? Bo na jezdni jest wymalowana linia P-3, jednostronnie przekraczalna – ciągła z przerywaną, tyle, że ciągła jest od strony wjeżdżającego z wcześniej wspomnianej drogi (od szpitala).

No i jest niemała zagwozdka. Można skręcić w lewo przekraczając linię ciągłą, czy nie? Znak pionowy nakazuje jazdę w lewo (lub w prawo), ale znak poziomy zabrania przejeżdżania przez linię ciągłą, czyli skrętu w lewo. I bądź tu mądry.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • srednia_otwarta_920

  Ul. Średnia otwarta dla ruchu!

  Dziś, od południa, kierowcy mogą korzystać z przejazdu już całą ul. Średnią. Zakończyły się prace na...

  więcej...
 • fuszerka_920

  Jeszcze nie oddali drogi, a już wymieniaja nawierzchnię!

  Fuszerka na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Na ursynowskim odcinku 400-metrowej drogi trzeba...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt