• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Bezpieczeństwo

pomorska_stop2_920

Znaki pionowe są, o liniach na jezdni zapomniano

19 maja 2021

W lutym, na ul. Pomorskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Kochanowskiego został ustawiony znak B-20 (STOP). Powinny być jeszcze wymalowane linie poziome, ale do tej pory tego nie zrobiono.

Znak B-20 ustawiono na wniosek jednego z mieszkańców osiedla Dzierzków. Na skrzyżowaniu wspomnianych ulic często dochodziło do kolizji i wypadków. Często niszczone było m.in. ogrodzenie jednej z pobliskich posesji.

Znaki pionowe „STOP” zostały ustawione na ul. Pomorskiej, z obu stron przed ul. Kochanowskiego. Od tego czasu kierowcy dojeżdżający do drogi z pierwszeństwem przejazdu powinni się zatrzymać i wjechać na skrzyżowanie dopiero po upewnieniu się, że będzie to bezpieczne dla nich i innych użytkowników drogi.

Na ul. Pomorskiej miały być również wymalowane białe linie na jezdni – P-12, czyli linie bezwzględnego zatrzymania – stop. Są one stosowane ze znakami, wspomnianym B-20 (STOP) lub B-32 (Stój – kontrola celna). Mają one zwrócić uwagę kierujących na czujność i zatrzymanie pojazdu, który musi się znajdować przed linią wyznaczającą miejsce zatrzymania.

Znaki ustawiono w lutym, linii do tej pory nie wymalowano. Rozumiemy, że w lutym, marcu i kwietniu nie było pogody do wymalowania linii. Ale w tym miesiącu można było to zrobić.

Jak długo MZDiK będzie się ociągał z prawidłowym oznakowaniem tego miejsca?

Próbowaliśmy się dziś skontaktować i porozmawiać, m.in. w tej sprawie z Dawidem Putonem, rzecznikiem Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Niestety, nie odbierał od nas telefonu.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt