• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

alkohol_pijani920

Pijani za kierownicami

11 maja 2021

Jazda wężykiem, niepewne i spóźnione reakcje, wymuszanie pierwszeństwa – to tylko niektóre z zachowań pijanych kierujących na drogach. Kierowanie przez nich pojazdami w stanie po spożyciu alkoholu stanowi zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale również, i przede wszystkich, dla innych uczestników dróg.

Nie ma dnia, żeby policjanci nie zatrzymywali kierowców jadących na „podwójnym gazie”, którzy nic sobie nie robią z tego, że mogą doprowadzić do wypadku. Przykłady? Proszę bardzo, np. z powiatu kozienickiego, sprzed kilku dni.

Anonimowy rozmówca zadzwonił do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, że drogą krajową 48, na odcinku Kozienice-Zwoleń, porusza się ciężarówka, której kierowca może być pod wpływem alkoholu. Patrol policjantów, w Aleksandrówce, w gminie Kozienice, zobaczył samochód ciężarowy z naczepą odpowiadający opisowi ze zgłoszenia. Pojazd został zatrzymany tuż przed wjazdem do miasta. Wygląd i zachowanie kierowcy wskazywały na spożycie dużej ilości alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 61-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego miał niemal 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Żeby było ciekawiej, niemal godzinę wcześniej w Kozienicach na ul. Warszawskiej, policjanci zatrzymali do kontroli kierującą oplem. Pani nie stosowała się do przepisów ruchu drogowego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, najechała na znak pionowy C-9 (nakaz jazdy z prawej strony znaku) znajdujący się wysepce rozdzielającej pasy ruchu. Jak się okazało, 35-letnia kobieta była totalnie pijana. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niej ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

– Oboje kierujący stracili prawo jazdy. Teraz grozi im wysoka grzywna, utrata uprawnień do kierowania pojazdami nawet na kilka lat oraz kara pozbawienia wolności do dwóch lat – poinformowała asp. Ilona Tarczyńska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt