• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

pulaska920

Wyboje na ul. Puławskiej. MZDiK ma gdzieś stan ulicy?

6 maja 2021

Odcinek ul. Puławskiej, między Średnią a Kaszubską, jest w tragicznym stanie, wyboje są jak na torze motocrossowym. Od prawie dwóch miesięcy Wodociągi Miejskie czekają na decyzje z MZDiK, żeby móc ułożyć nową nawierzchnię i chodniki. Odpowiedzi do tej pory nie ma!

Kilka miesięcy temu Wodociągi Miejskie, jako inwestor, przeprowadziły roboty wodociągowe na ul. Puławskiej, na odcinku między ulicami Średnią a Kaszubską. Roboty zostały zakończone w marcu.

Po dołach i dziurach

Od tego czasu nie ma tam żywego ducha, żadnej maszyny. Nic się nie dzieje. Jednak z każdej strony przed wjazdem na wspomniany odcinek ul. Puławskiej, są znaki informujące o robotach drogowych i zakazie ruchu.

Jednak tym odcinkiem ludzie dojeżdżają do zakładów pracy i swojej posesji.

Ok.100-metrowy odcinek ul. Puławskiej jest w tragicznym stanie. Na jego dużej części zerwany jest asfalt (z powodu wspomnianych robót na zlecenie Wodociągów Miejskich), droga wygląda jak gruntowa, z dziurami, wybojami.

Od kilku tygodni, przy ulicy złożone są palety z krawężnikami i kostką brukową. Jasnym wydaje się, że pod kątem ułożenia nowej nawierzchni i chodników. Ale od prawie dwóch miesięcy kompletnie nic się nie dzieje.

Wodociągi chcą i są gotowe

Zadaliśmy pytania Wodociągom Miejskim: m.in. Czy roboty na wspomnianym odcinku ul. Puławskiej są już zakończone? Czy są planowane jeszcze jakieś roboty? Jeśli tak, to kiedy? Kiedy nawierzchnia ulicy zostanie wyrównana i doprowadzona do stanu, żeby można było nią przejeżdżać? Kiedy zostaną zdjęte znaki informujące o robotach drogowych i zakazie ruchu na wspomnianym odcinku ul. Puławskiej?

– My chcemy odtworzyć nawierzchnię i ułożyć chodniki. Jesteśmy na to gotowi. Czekamy jednak na decyzję Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. 13 marca złożyliśmy pismo w sprawie rozpoczęcia prac na wspomnianym odcinku ulicy Puławskiej. Jednak ciągle nie mamy odpowiedzi. Mimo że co tydzień dopytujemy o decyzję, do tej pory jej nie otrzymaliśmy – powiedziała Anna Prokopowicz, rzeczniczka Wodociągów Miejskich.

MZDiK nie wie, nie odpowiada

Zwróciliśmy się do MZDiK co jest powodem braku odpowiedzi i w ogóle, dlaczego tak długo Wodociągi Miejskie jej nie otrzymują, i nie mogą rozpocząć układania nowej nawierzchni.

– To jest inwestycja Wodociągów Miejskich – rozpoczął rozmowę Dawid Puton, rzecznik MZDiK, ale gdy mu przekazaliśmy stanowisko Wodociągów, odparł: – Nie znam sprawy. Zapytam o nią i o pisma.

Jednak przez tydzień rzecznik nie przysłał nam odpowiedzi. Ciągle nie wiemy, o co chodzi i dlaczego jest zwłoka w pracach.

Parafrazując Mikołaja Reja, Wodociągi winią MZDiK, MZDiK Wodociągi, a kierowcy muszą jeździć po dołach i dziurach.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt