• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Moto info

mio_sensor920

Obraz jak żyleta?

5 maja 2021

Firma Mio, zrobiła nowy sensor obrazu – Mio Sensor Ultra. Jest większy od tego typu elementów konkurencji i ma gwarantować bardzo wysoką jakość nagrań. Jest dostępny w modelu Mio MiVue 866.

Mio, jeden z największych producentów wideorejestratorów, pochwalił się nowym sensorem obrazu. To część urządzenia decydująca o jakości wideo, z jaką szczegółowością na nagraniu zostanie odwzorowany przejazd, jak wyraźne będą tablice rejestracyjne innych pojazdów, czy widoczni będą piesi poruszający się nieoświetlonym poboczem, i.t.p.

Rozmiar ma znaczenie?

Najnowszy Mio Sensor Ultra jest aż o 50% większy niż sensory zamontowane w wideorejestratorach innych producentów. Jego powierzchnia składa się z milionów światłoczułych punktów zwanych pikselami, które rejestrują informacje o tym, co jest widziane przez obiektyw. Mają wpływ na odpowiedni dobór jasności czy ostrości obrazu. Nie bez znaczenia jest również fizyczna wielkość samego piksela matrycy.

– Zwiększenie rozmiaru sensora oraz samego piksela matrycy pozwoliło osiągnąć imponujący efekt końcowy jakim jest niespotykana jakość nagrań nocą, niemożliwa do osiągniecia przez sensory o tradycyjnej wielkości. Pokazuje to, że rozmiar piksela matrycy oraz  sensora ma znaczenie – informują przedstawiciel marki. – Większe piksele matrycy są w stanie „przyjąć” więcej informacji ze światła, a co za tym idzie, są bardzie czułe przy niedostatecznym oświetleniu  i nie wymagają używania bardzo wysokich wartości ISO, wpływających negatywnie na ostrość obrazu. Pozwala to ograniczyć szumy i znacząco polepszyć jakość nagrań, zwłaszcza tych nocnych. Ta zależność od lat jest stosowana przy projektowaniu sensorów wykorzystywanych w  profesjonalnej fotografii.

Wiele wideorejestratorów, dostępnych na rynku posiada tryb parkingowy. Żaden z nich nie informuje jednak, o jego bardzo ograniczonej użyteczności przy słabym oświetleniu zewnętrznym, które w nocy jest przecież normą. Mio Sensor Ultra doskonale radzi sobie w takich warunkach. Potrafi przy znikomym świetle zewnętrznym uchwycić szczegóły postaci i numery rejestracyjne, stając się realnym zabezpieczeniem auta, a nie tylko technologiczną nowinką.

Większa matryca, więcej pikseli

Nagrania trybu parkingowego z urządzenia wyposażonego w Mio Sensor Ultra mogą służyć za dowód i pomóc w schwytaniu sprawcy.

Mio, jako pierwsza marka wprowadza sensory z większą matrycą i większym pikselem do wideorejestratorów. To pozwoli wyznaczyć nowe standardy jakości nagrań.

Wraz z nowym sensorem, producent wprowadza też nowy, najwyższy stopień technologii nagrań nocnych – Mio Night Vision Ultra. Obraz drogi, który będzie wyglądał jak nagrany profesjonalnym aparatem, przestaje być marzeniem i staje się faktem. Pierwszym produktem, w którym wdrożono Mio Sensor Ultra jest model Mio MiVue 866.

Przykładowe nagranie z wideorejestratora z Mio Sensor Ultra można zobaczyć poniżej:

Roman Furciński, źródło: 4Publicity

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • srednia_otwarta_920

  Ul. Średnia otwarta dla ruchu!

  Dziś, od południa, kierowcy mogą korzystać z przejazdu już całą ul. Średnią. Zakończyły się prace na...

  więcej...
 • fuszerka_920

  Jeszcze nie oddali drogi, a już wymieniaja nawierzchnię!

  Fuszerka na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Na ursynowskim odcinku 400-metrowej drogi trzeba...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt