• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Bezpieczeństwo

toyota_chodnik

Chodniki są dla pieszych, nie dla samochodów

30 kwietnia 2021

Są kierowcy, którzy nic sobie nie robią z jazdy po trotuarach. Nieważne, że stwarzają zagrożenie dla przechodzących ludzi. Zostawcie chodniki dla pieszych!

Zdarzają się na radomskich ulicach, niestety, obrazki z jadącymi po chodnikach samochodami. Np., gdy kierowcy nie chce się zjechać z miejsca postojowego wprost na jezdnię i przemierza kilkanaście-kilkadziesiąt metrów po chodniku.

Tak jak dziś rano na ul. Słowackiego kierowca toyoty. Jechał chodnikiem wzdłuż zaparkowanych aut, uniemożliwiając przejście pieszym.

Na zwróconą uwagę, grzecznie, że chodnik nie jest miejscem do poruszania się pojazdów, pan odpowiedział, że nie włączy się do ruchu i nie zjedzie na jezdnię, bo jest duży ruch.

– Przecież wystarczy włączyć kierunkowskaz, ma pan kamerę cofania w aucie. Jeśli trzeba to pomogę panu wyjechać – oświadczył młody mężczyzna, pieszy.

Dopiero po tych słowach, kierowca toyoty wycofał auto do miejsca, gdzie zaparkował i powoli włączył się do ruchu. Przy pomocy pieszego.

Przypominamy, że jazda samochodem wzdłuż chodnika jest niezgodna z przepisami. Szoferzy, którzy łamią ten przepis narażają się na mandat karny w wysokości 250 zł i 5 punktów karnych.

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt