• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

srednia_objazd920

Ruchliwy odcinek ul. Średniej zostanie zamknięty dla ruchu!

28 kwietnia 2021

Od jutra, 29 kwietnia, będzie zamknięty dla ruchu odcinek ul. Średniej, od ul. Odrodzenia do ul. Słowackiego. Trzeba będzie jeździć objazdami. Tego samego dnia ma być już przejezdne skrzyżowanie ulic Odrodzenia z Kalińską i Kochanowskiego.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, od jutra (czwartek) nie będzie możliwy ruch pojazdów ul. Średnią od Odrodzenia do Słowackiego. Ten jednokierunkowy odcinek zostanie wyłączony z ruchu ze względu na prace wodociągowe (inwestycja Wodociągów Miejskich).

Zaplanuj objazdy

Ruch będzie możliwy tylko dla pojazdów wykonawcy robót i, warunkowo, dla właścicieli posesji znajdujących się na fragmencie ulicy objętym robotami. Przejazdu nie będzie! Auta będą kierowane objazdami.

– Objazdy w kierunku ul. Słowackiego będą możliwe sąsiednimi drogami, zgodnie z aktualnym oznakowaniem pionowym. Może ono ulegać zmianom w miarę postępów inwestycji – informuje MZDiK.

I tak, dla pojazdów jadących ul. Lubelską (od strony lotniska) zalecany jest przejazd bezpośrednio ulicami Kochanowskiego i Kalińską. Otwarte ma być już dla ruchu skrzyżowanie tych ulic z ul. Odrodzenia. Przypominamy, że w tym miejscu jest wyniesione skrzyżowanie (podwyższona płyta skrzyżowania).

Będzie możliwy przejazd z ul. Kalińskiej w ul. Kochanowskiego i odwrotnie. Ul. Odrodzenia, po obu stronach skrzyżowania ciągle jest zamknięta dla ruchu.

Natomiast dla pojazdów jadących ul. Żeromskiego (od Śródmieścia) zalecany jest przejazd trasą N-S i wjazd na ul. Słowackiego przez wiadukt.

Autobus zmieni trasę

Objazdem będą jeździły autobusy komunikacji miejskiej linii 24 (mapka poniżej).

Autobusy będą jeździły objazdem – tylko w kierunku pętli Długojów Górny lub Małęczyn Nowy i Grzmucin: ulicami Lubelską, Średnią, Odrodzenia, Kaszubską, Puławską, Kochanowskiego, Kalińską i Słowackiego.

Na trasie objazdu zostaną uruchomione przystanki tymczasowe: Odrodzenia / Średnia (NŻ) 02 (obok siedziby Okręgowego Urzędu Miar, w kierunku na ul. Odrodzenia między ulicami Średnią a Kaszubską) oraz Kalińska / Słowackiego (NŻ) 01 (naprzeciw hurtowni napojów i alkoholi, w kierunku ul. Słowackiego).

Zawieszone będzie funkcjonowanie przystanku Średnia / Słowackiego 01 (w kierunku ul. Słowackiego), natomiast przystanek Słowackiego / Kalińska 06 (w kierunku placu Matki Bożej Fatimskiej) nie będzie obowiązywał dla linii 24.

Uwaga! Na trasie tego objazdu autobusy nie będą zatrzymywały się na przystanku Kaszubska / Puławska 03, który standardowo obowiązuje wyłącznie dla kursów linii 24 wykonywanych w kierunku pętli Os. Michałów lub Józefów / Szpital.

Trasa autobusów linii 24 w kierunku pętli Os. Michałów lub Józefów / Szpital pozostanie bez zmian, ulicami Słowackiego, Górną i Kaszubską.

Ze względu na wprowadzenie objazdu będzie też skorygowany rozkład jazdy autobusów linii 24.

Wspomniany odcinek ul. Średniej będzie zamknięty dla ruchu do odwołania.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Roman Furciński, mapka: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt