• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

ubytki2_920

Wykrusza się asfalt na nowej nawierzchni na al. Wojska Polskiego

26 kwietnia 2021

Nie tylko na rondzie Popiełuszki (kozienickie) asfalt nie wytrzymał próby czasu. Ubytki w jezdni na nowo oddanej drodze al. Wojska Polskiego są w innych miejscach.

O wykruszającym się asfalcie na rondzie Popiełuszki napisaliśmy (jako pierwsi) w styczniu, miesiąc po oddaniu do ruchu ostatniego odcinka al. Wojska Polskiego. Zgłosiliśmy sprawę do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji oraz do firmy Budromost Starachowice, wykonującej przebudowę al. Wojska Polskiego, część ulic Żółkiewskiego i Zwolińskiego oraz rondo Popiełuszki. Wiadomo, że wykonawca ma naprawić nawierzchnię.

Jednak nie tylko nawierzchnię na rondzie należy poprawić. Pisaliśmy już, i zwrócili uwagę również kierowcy, że wykrusza się asfalt przy skrzyżowaniu ulic al. Wojska Polskiego i Odrodzenia oraz przy lewoskręcie z al. Wojska Polskiego w ul. Odrodzenia. Ubytki widać gołym okiem.

Dobrze by było, żeby nie umknęło to MZDiK i Budromostowi. Zgłaszamy to miejsce do naprawy.

Jak nam powiedział Dawid Puton, rzecznik MZDiK, na razie, na rondzie Popiełuszki, gdzie ubytki były największe, naprawa miała charakter doraźny.

– Główne prace związane z naprawą mają się odbyć w późniejszym terminie. Budromost zrobi to na własny koszt. Nawierzchnia ma być frezowana i położony nowy asfalt. Czekamy na lepsze warunki pogodowe i produkcję asfaltu w zakładach – dodał. – Firma będzie musiała naprawić nawierzchnię na całej al. Wojska Polskiego, w miejscach gdzie są ubytki w jezdni. Również na skrzyżowaniach z tą ulicą, tam gdzie wykonywała prace.

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt