• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

strefa_malowanie2_920

Będzie szerszy chodnik

23 kwietnia 2021

Wykonawca malowania miejsc postojowych przy ul. 25 Czerwca przy wieżowcu nr 74, musi zrobić to jeszcze raz, ale zostawiając większą szerokość chodnika dla pieszych. Ma na to czas do wtorku, 27 kwietnia.

Pisaliśmy o nowych miejscach parkingowych na nowych odcinkach ulic, które od 28 kwietnia zostaną włączone do Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (tutaj). Poruszyliśmy temat szerokości chodnika, szczególnie pozostawionego dla pieszych przy wieżowcu, u zbiegu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego – jest od 86 cm do 102 cm.

Linie do poprawki

– Prace nie zostały tam odebrane. Wykonawca ma jeszcze raz wykonać malowanie. Chodnik ma mieć szerokość 1,50 metra. Ma to zrobić przed 28 kwietnia rano, przed godziną 8:00, przed rozpoczęciem działania nowych odcinków Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego – powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Dlaczego szerokość ma mieć 1,5 m, a nie 2 m? Ponieważ przejście dla pieszych jest oddalone od jezdni. W takim przypadku, zgodnie z przepisami, może mieć 1,5 m. Gdyby przejście chodnikiem było przy jezdni, wtedy minimalna szerokość powinna wynosić nie mniej niż 2 m.

Owszem, można się powoływać na rozporządzenia i przepisy, ale wystarczyło bardziej po skosie wymalować linie do miejsc postojowych i można wygospodarować 2 m szerokości chodnika dla pieszych, a przy tym nie zmniejszać ilości miejsc do parkowania. Nie tylko w tym miejscu, ale, np., przed Zespołem Szkół Samochodowych.

Będą nowe parkomaty

Do 28 kwietnia, przed godz. 8:00 mają być wymienione wszystkie stare parkomaty. Zastąpią je nowe urządzenia (86 w całej SPPN), w których za postój pojazdów samochodowych będzie można zapłacić gotówką, kartą kredytową lub za pomocą opcji płatności mobilnych i usługi BLIK.

Przypomnijmy, że SPPN w Radomiu obowiązuje od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00. Za pierwszą godzinę postoju trzeba zapłacić 2,40 zł. Druga kosztuje 2,80 zł, trzecia 3,20 zł, a czwarta i kolejna 2,40 zł. Minimalna opłata wynosić 0,60 zł, za 15 minut.

Opłata obowiązuje za postój w wyznaczonych miejscach w SPPN, czyli muszą być znaki pionowe i poziome.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt