• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Moto info

cupra_formentor920

CUPRA Formentor – dynamiczny SUV

22 kwietnia 2021

150 KM pod maską, przyspieszenie do setki w 8,9 s, ciekawa sylwetka i, naturalnie, kilka systemów wspierających kierowcę w zakresie prowadzenia auta i bezpieczeństwa jazdy. CUPRA Formentor, bo mowa o tym samochodzie, czeka na to, żeby go sprawdzić podczas jazdy.

CUPRA jest nową marką. SEAT wydzielił tę markę i od trzech lat produkuje auta o sportowym, dynamicznym charakterze pod wspomnianą nazwą, z nowym logo. Chociaż nie mamy w Radomiu autoryzowanego dealera marki SEAT, ani CUPRA (jest tylko 14 salonów w Polsce), to jednak mamy możliwość zapoznania się z samochodami tej sportowej linii hiszpańskiego producenta.

W salonie Ster (dealer marek Volkswagen i Nissan, dodatkowo serwisu SEAT-a) jest model CUPRA Formentor, który może zainteresować niejednego klienta, szczególnie osoby lubiące auta o sportowym charakterze.

Samochód ma ładne nadwozie, z charakterystyczną dla aut hiszpańskich marek stylistyką reflektorów świateł przednich (naturalnie w technologii LED). Ma 4,45 m długości, 1,84 m szerokości, 1,52 m wysokości oraz 2,68 m rozstawu osi.

SUV ma w kilku miejscach przełamania (maska, tylne drzwi, tylne nadkola), żeby zmniejszyć opory powietrza, a jazda była dynamiczna.

Pod maską jest benzynowy, czterocylindrowy silnik 1,5 TSI o mocy maksymalnej 150 KM/110 kW i momencie obrotowym 250 Nm. Jednostka współpracuje z automatyczną skrzynią biegów DSG-7. Jak podaje producent, auto może przyspieszyć ze startu do prędkości 100 km/h w 8,9 s i osiągnąć maksymalna prędkość 203 km/h. W cyklu mieszanym ma zużywać 6,6-7 l paliwa na 100 km.

W środku mamy duży, 10-calowy ekran multimedialny, z zainstalowanymi praktycznymi aplikacjami i systemami. Możemy je zmieniać, przełączać dotykowo lub za pomocą przycisków umieszczonych na kierownicy. Wśród systemów są m.in. te dotyczące wspomagania parkowania oraz rozpoznawania zmęczenia kierowcy podczas jazdy.

O tym jak się zachowuje to auto na drodze, napiszemy wkrótce, gdy spróbujemy poznać plusy i minusy tego samochodu podczas jazdy.

Zainteresowani zakupem mogą zapisać się na przejażdżkę i samemu sprawdzić możliwości tego SUV-a. Wystarczy przyjechać do salonu Ster przy ul. Warszawskiej 222.

Cena wspomnianej wersji CUPRY Formentor rozpoczyna się od 124 300 zł.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt