• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

85400pijani_szybcy

Pijani i szybcy za kierownicą

21 kwietnia 2021

 

W Kozienicach, pijany mężczyzna i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów spowodował kolizję. Miał 2,5 promila alkoholu. W Szydłowcu młody mężczyzna pędził w mieście 104 km/h. W powiecie zwoleńskim, zbyt szybka jazda młodej kobiety skończyła się na przydrożny drzewie.

 

Kozieniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji, w której brały udział osoby jadące osobowym fiatem i które oddaliły się z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili podróżujących autem i zatrzymali ich. Byli to mężczyźni w wieku od 42 do 59 lat, byli pijani. Ponieważ żaden z nich nie przyznawał się do kierowania fiatem wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani. W końcu, jeden z nich się przyznał, że to on kierował autem.

 

– 42-letni mężczyzna, który kierował pojazdem, dodatkowo ma zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu po zdarzeniu drogowym wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała asp. Ilona Tarczyńska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

 

Brawura nie popłaca

W Szydłowcu, ułańską fantazją popisywał się 20-letni kierowca toyoty. Został zatrzymany na ul. Kościuszki za jazdę z prędkością 104 km/h, na obszarze, na którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 20-letni mieszkaniec Szydłowca, za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym ukarany został mandatem karnym i punktami oraz stracił prawo jazdy.

 

Najprawdopodobniej nadmierna prędkość była przyczyną wtorkowego wypadku w Zielonce Starej, w powiecie zwoleńskim (na zdjęciu). Jadąca w kierunku Przyłęka, 21-letnia kierująca volkswagenem na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wypadła z drogi uderzając w przydrożne drzewo. Jechała sama. Została przewieziona do szpitala w Radomiu.

Roman Furciński, źródło: KPP Kozienice, KPP Szydłowiec, KPP Zwoleń

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt