• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

c17d1wypadek_policzna

Ciągle ginie dużo osób w wypadkach

21 kwietnia 2021

 

W zeszłym miesiącu, na polskich drogach doszło do 1 286 wypadków drogowych. Zginęło w nich 137 osób. Zatrważające jest, że za kierownicę wsiada coraz więcej osób, które wcześniej spożywały alkohol.

 

Po lutym, w którym było poniżej 1 000 wypadków i 89 ofiar śmiertelnych, przed marcem „stanęło�? nie lada wyzwanie. Raczej trudno było się spodziewać, że liczba wypadków będzie identyczna lub jeszcze niższa, bo przecież luty był o 3 dni krótszy niż marzec. Po cichu liczyliśmy jednak, że może oprze się na „setce�?. Nic z tego.

W marcu, na polskich drogach odnotowano 1 286 wypadków (*), w których zginęło 137 osób. Ofiar śmiertelnych było więcej nawet niż w styczniu, o 2 osoby. Rannych zostało 1 497 osób.

Coś, co może budzić niepokój, to wciąż bardzo duża liczba nietrzeźwych za kierownicą. W ubiegłym miejscu zostało zatrzymanych aż 5 846 delikwentów po spożyciu alkoholu (o 1 401 więcej niż w styczniu i o ponad 1 650 więcej niż w lutym). Jakie działania podjąć, że ludzie nie wsiadali za kółko po alkoholu? Nie wiadomo. Może jakimś hamulcem byłyby roboty publiczne, wykonywane za darmo przez nietrzeźwych kierujących?

Niestety, w ubiegłym miesiącu odnotowano pierwszy tragiczny wypadek w Radomiu. Na przejściu na ul. Warszawskiej pani została potrącona przez młodego kierowcę osobowego auta.

 

Ciągle łudzimy się nadzieją, że liczba wypadków i ofiar śmiertelnych będzie spadać miesiąc do miesiąca.

 

Szerokości na drodze! Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie!

 

* dane zebrane z policja.pl (dane bieżące dobowe)

Roman Furciński, fot. archiwum

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt