• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

3bdf9stop_pijanym_kierowcom

Pijanych za kierownicą i piratów drogowych nie brakuje

21 kwietnia 2021

 

3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca fiata zatrzymany w Sieciechowie. W innej miejscowości powiatu kozienickiego, zatrzymany został kierowca audi, który pędził z prędkością 129 km/h w obszarze zabudowanym.

 

Policyjny patrol w Sieciechowie zauważył jadącego osobowym fiatem, którego styl jazdy mógł wskazywać, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu okazało się, że 58-letni kierowca był pijany, czuć było od niego wyraźny zapach alkoholu. Miał też problem z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy i dowód rejestracyjny za brak badań technicznych pojazdu. Teraz grozi mu wysoka kara pieniężna, a za jazdę w stanienie nietrzeźwości kara do 2 lat pozbawienia wolności.

– Nie czekajmy, aż dojdzie do tragedii. Nietrzeźwy za kierownicą na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym Policję pod nr 112 lub 47 702 42 00 – apeluje asp. Ilona Tarczyńska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

 

To był jeden przypadek nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy. Drugim, było nieprzestrzeganie przepisów i nie stosowanie się do ograniczenia prędkości przez 25-letniego kierowcę audi A4. Pędził on z prędkością 129 km/h w Bąkowcu, w obszarze zabudowanym (dozwolona prędkość wynosi 50 km/h). Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące. W tym czasie, nie może on prowadzić pojazdów mechanicznych, a jeśli wpadnie na kontroli drogowej, okres ten wydłuży się automatycznie do 6 miesięcy. Druga “wpadka” skutkuje trwałym odebraniem uprawnień i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h grozi mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych. Obligatoryjnie również zatrzymywane jest prawo jazdy.

Roman Furciński, ilustracja: KPP Kozienice

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt