• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

5e87850km_ponad

Coraz więcej kierowców jeździ zdecydowanie za szybko w terenie zabudowanym!

21 kwietnia 2021

 

Aż 1478 wykroczeń ujawnili w ciągu ostatniego tygodnia mazowieccy policjanci z grupy SPEED. 1180 z nich dotyczyło przekraczania dopuszczalnej prędkości, w tym 22 kierujących jechało o ponad 50 km/h za szybko w obszarze zabudowanym. Przykładem ignorowania przepisów był 54-letni kierowca mercedesa, który w krótkim czasie popełnił dwa poważne wykroczenia.

 

Czy ludzie łamią przepisy dlatego, że się spieszą, czy dlatego, że mają dobre auta i nawet lekkie naciśnięcie pedału gazu powoduje zwiększenie prędkości? A może jedno i drugie?

Przykładem dużej nieodpowiedzialności wykazał się 54-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego, który w krótkim czasie został zatrzymany za poważne wykroczenia. Najpierw, w Broku, w powiecie ostrowskim, kierując osobowym mercedesem wyprzedził nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych, za co został ukarany mandatem i punktami karnymi. Kilka minut później, w Glinie na obszarze zabudowanym jechał 104km/h i został zatrzymany przez tych samych funkcjonariuszy. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

 

 

W minionym tygodniu mazowiecka grupa SPEED ujawniła 1

1478 wykroczeń na drogach naszego garnizonu. 1180 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 22 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Policjanci nałożyli ponad 1357 mandatów, a w 20 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Zatrzymali 28 praw jazdy oraz 60 dowodów rejestracyjnych, 8 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

 

Tłum ludzi w busie

W Mławie, miejscowi policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Okazało się, że 54-letni kierujący busem, obywatel Ukrainy, przewoził w samochodzie przystosowanym do przewozu 9 osób (kierowca plus 8 pasażerów) aż 19 osób. Jeden z pasażerów siedział na dostawionym, zwykłym krześle, inni nadliczbowi pasażerowie stali. Ponadto, kierujący zlekceważył ograniczenia, dotyczące liczby pasażerów, obowiązujące w czasie pandemii. Zgodnie z przepisami, pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, można przewozić, w tym samym czasie, najwyżej 4 osoby.

Za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierującemu busem zatrzymano prawo jazdy, ukarano go mandatem i 10. punktami karnymi. Sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do sądu i sanepidu.

 

 

Dewastował po pijaku

W miniony weekend lipscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Gniazdów, 32-letni mężczyzna jeździ pijany ciągnikiem rolniczym i demoluje podwórko sąsiada. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali kierowcę ciągnika. Ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna najpierw groził swojemu sąsiadowi, po czym wjechał ciągnikiem na jego posesję i zniszczył meble ogrodowe oraz przydomową oczyszczalnię ścieków. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 32-latek posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów, który notorycznie łamie.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Odpowie za zniszczenie mienia, groźby karalne, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Roman Furcińśki, fot., film: KWP

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt