• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

72f04alkohol_znaczek

Młody kierowca i już wsiada za kółko po alkoholu

21 kwietnia 2021

 

17-letni chłopak kierując bmw na łuku drogi straci panowanie nad autem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Dwóch pasażerów trafiło do szpitala. Kierujący miał 1,2 promila alkoholu. Inny kierowca, mając 3 promile alkoholu uszkodził zaparkowany samochód i odjechał.

 

Nietrzeźwi kierujący pojazdami to plaga na polskich drogach. Nic ich nie powstrzymuje przed jazdą, gdy spożyją alkohol, ani konsekwencje prawne, ani trudne warunki na drogach, ani to, że stwarzają zagrożenie dla innych.

 

W nocy z soboty na niedzielę grójeccy policjanci zostali wezwani do wypadku w Dańkowie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 17-letni chłopak, mieszkaniec powiatu grójeckiego, kierując osobowym bmw, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W samochodzie znajdowało się czterech pasażerów, z których dwóch 17-latków trafiło do szpitala.

Kierujący bmw został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,2 promila alkoholu.

Nastolatek został tymczasowo aresztowany. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień, spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

W miniony piątek, po południu na ul. Szydłowskiej w Szydłowcu kierujący seatem uderzył w zaparkowaną toyotę i odjechał z miejsca zdarzenia. Całe zdarzenie zostało nagrane przez kamerę monitoringu (zostało zabezpieczone przez Policję), więc policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu, pojechali do miejsca zamieszkania, gdzie zastali 35-latka. Mężczyzna przebadany został na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało blisko 3 promile w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. O jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt