• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

1c606odrodzenia-2

Uwaga! Nieprzejezdne jest ruchliwe skrzyżowanie

21 kwietnia 2021

 

Od wczoraj zamknięte jest dla ruchu kołowego skrzyżowanie ulic Odrodzenia z Kochanowskiego i Kalińską. Jak długo? Na kilka tygodni, ale dokładnie nie wiadomo.

 

W piątek rano przed skrzyżowaniem – z obu stron ul. Odrodzenia oraz przed wjazdami z ul. Kochanowskiego i z ul. Kalińskiej – ustawiono znaki zakazu B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach). Kierowcy byli zaskoczeni, bo wcześniej nie było komunikatu w sprawie zakazu przejeżdżania przez skrzyżowanie oraz utrudnień i objazdów w tym rejonie.

Nie można więc skrócić sobie drogi i przejechać z ul. Słowackiego w Lubelską, i odwrotnie. Teraz, wjeżdżając w Kalińską, po kilkuset metrach trzeba zawrócić do Słowackiego, a jadąc od strony Lubelskiej – do Pomorskiej lub Puławskiej, i jechać objazdami.

 

 

 

Zamknięcie dla ruchu skrzyżowania spowodowane jest robotami związanymi z wymianą sieci wodociągowej w ul. Odrodzenia. Prace prowadzone są na zlecenie Wodociągów Miejskich.

Od Anny Prokopowicz, rzeczniczki miejskiej spółki, próbowaliśmy dowiedzieć się dlaczego wcześniej nie było komunikatu o zamknięciu dla ruchu skrzyżowania oraz jak długo może być ono nieprzejezdne, a także jak długo potrwają roboty związane z modernizacją sieci wodociągowej w ul. Odrodzenia.

 

– Nie mogę rozmawiać. Jestem na spotkaniu. Proszę zadzwonić za godzinę – powiedziała po odebraniu od nas telefonu.

 

Jednak po umówionym czasie nie odebrała telefonu. Wysłaliśmy więc pytania przez SMS. Do godz. 14 w sobotę nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

 

Krótką informację otrzymaliśmy za to z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Dowiedzieliśmy się, że „(…) prace w rejonie Odrodzenia trwają przez dłuższy czas i będą trwać (jak zapowiadają Wodociągi Miejskie) do lipca 2021 roku�?.

 

Kierowcy i mieszkańcy dzielnic Glinice, i Dzierzków muszą przygotować się na utrudnienia i zamykanie w różnych okresach kolejnych skrzyżowań w ul. Odrodzenia.

 

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt