[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Wzorowe zachowania na drodze (film)

Wzorowe zachowania na drodze (film)

05-04-2019 11:55


Wzorowe zachowania na drodze (film)

 

Grzeczność i kultura za kierownicą powodują, że jeździ się przyjemniej i bezpieczniej. Przykłady takich zachowań dali Elżbieta Jakubowska-Ponce, Piotr Łęcki i Krzysztof Baranowski. Wyróżniliśmy ich w nasze akcji "Jestem uprzejmym kierowcą".

 

Wczoraj po raz kolejny wyjechaliśmy na ulice Radomia, żeby wyróżnić kierowców zachowujących się kulturalnie względem innych użytkowników. Obserwowaliśmy sytuacje na drogach razem z patrolem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu - sierż. sztab. Zenonem Ciepielewskim i sierż. Mateuszem Jeżakiem.

 

Ustąpili pierwszeństwa pieszym

Na pierwszych kierowców, których wyróżniliśmy, musieliśmy poczekać kilkanaście minut. Ruch na ulicach był jakby mniejszy niż zazwyczaj. Podobnie z pieszymi.

W końcu udało nam się zauważyć kierowcę, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na ul. Słowackiego, przed skrzyżowaniem z ul. Złotą.

 

- Staram się być uprzejmy na drodze, szczególnie przy przejściach dla pieszych. Jeśli warunki drogowe pozwalają, zatrzymuję się. W ogóle, zwracam uwagę będą w rejonie przejść, bo nigdy nie wiadomo jak zachowa się pieszy, czy nie wtargnie nagle na jezdnię - mówił Piotr Łęcki.

 

 

Ledwie skończyliśmy rozmowę z panem Piotrem, dojeżdżaliśmy z ul. Złotej do ul. Słowackiego, jak zauważyliśmy renault, które jechało w stronę centrum. Przed przejściem, (przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego z ul. Jasną, auto zatrzymało się, bo po lewej stronie jezdni stała grupa pieszych oczekujących na przejście. Za kierownicą siedziała pani, mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego.

 

- Zatrzymuję się przed przejściami, bo od czasu do czasu sama jestem przechodniem i zachowanie kierowców, którzy nie zatrzymują się, żeby przepuścić pieszych, trochę mnie denerwuje. Staram się być uprzejmym kierowcą i przestrzega ć przepisów ruchu drogowego - powiedziała Elżbieta Jakubowska-Ponce.

 

 

Rozładował korek

Trzeciego kulturalnego kierowcę spotkaliśmy na ul. Traugutta. Jechał w stronę ul. Lekarskiej. Na wysokości siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej zatrzymał się, żeby umożliwić skręt w lewo autu, za którym ustawiło się już kilka pojazdów i zaczął się tworzyć mały korek.

 

- Jeżeli swoim zachowaniem nie utrudnię komuś jazdy za mną, nie stworzę zagrożenia to staram się przepuścić autobus czy pieszego - usłyszeliśmy od Krzysztofa Baranowskiego.

 

 

 

Partnerzy Akcji

Kierowcy otrzymali gadżety i upominki od naszych Partnerów Akcji, firm: AC S.A. z Białegostoku (producent instalacji autogaz marki STAG), Oximo z Gdyni (producent wycieraczek samochodowych), marki SEAT Polska, salonów samochodowych - Ster, (dealer marki Volkswagen) i Optimal (dealer marki Citroen), Moto Radom (autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha), kina Helios (bilety na dowolnie wybrany film), "Kajtek" Stacji Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (organizator kursu pierwszej pomocy przedmedycznej), Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (sprawdzenie samochodu), Fototapety.pl, Eurobord, Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i restauracji Samira.

 

 

Trzecia edycja akcji

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" ma na celu propagowanie kulturalnej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze. Trwa jej trzecia edycja.

Akcja (prowadzona w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze") odbywa się w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością, są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

 

Dziś przypada "Dzień Grzeczności za Kierownicą". Jest jeden raz w roku, 5 kwietnia. Został zainicjowany we Francji.

Portal radommoto.pl w 2016 roku wymyślił i zorganizował akcję "Jestem uprzejmym kierowcą" polegającą na honorowaniu kierowców, którzy są kulturalni względem innych użytkowników dróg. Namawiamy do kulturalnego zachowania na drodze, wszystkich użytkowników dróg, nie jeden raz w roku, nie od święta, ale każdego dnia. Przecież uprzejmość i grzeczność straty nie przynoszą, a mogą poprawić humor i sprawić, że ktoś będzie miał lepszy dzień.

 

Bądźmy kulturalni na drodze, zawsze - nie tylko w dniach akcji.

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy!

 
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   AUTO   DROGA   JAZDA   POLICJA   PARTNER   KINO   WYCIERACZKI   STAG   OXIMO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie EllSkassy
EllSkassy Do uzgodnienia
Zdjęcie Spotloan
Spotloan Do uzgodnienia
Zdjęcie Cash Loan
Cash Loan Do uzgodnienia
Zdjęcie Loans Online
Loans Online Do uzgodnienia
Zdjęcie Direct Lenders
Direct Lenders ... Do uzgodnienia
Zdjęcie Rolki dla dziewczynki
Rolki dla dziew... 60.00
Zdjęcie nosidełko/fotelik samochodowy
nosidełko/fotel... 100.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

19 kwietnia 2019 23:03
Imieniny:
Adolfa, Tymona, Pafnucego

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
4,45 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
4,53 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
4,88 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
1,99
 - stacja autogaz przy ul. Kozienickiej
 
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 15.04.2019
kraj
wypadki drogo6e - 82
zabici w wypadkach - 9
ranni w wypadkach - 83
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 238
źródło:  www.policja.pl
województwo mazowieckie (bez garnizonu stołecznego warszawskiego)
15.04.2019
wypadki drogowe - 4
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 4
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 9
źródło:  www.kwp.radom.pl
 
Radom
15.04.2019
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje - 10
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 0
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH