[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Wzorowe zachowania na drodze (film)

Wzorowe zachowania na drodze (film)

05-04-2019 11:55


Wzorowe zachowania na drodze (film)

 

Grzeczność i kultura za kierownicą powodują, że jeździ się przyjemniej i bezpieczniej. Przykłady takich zachowań dali Elżbieta Jakubowska-Ponce, Piotr Łęcki i Krzysztof Baranowski. Wyróżniliśmy ich w nasze akcji "Jestem uprzejmym kierowcą".

 

Wczoraj po raz kolejny wyjechaliśmy na ulice Radomia, żeby wyróżnić kierowców zachowujących się kulturalnie względem innych użytkowników. Obserwowaliśmy sytuacje na drogach razem z patrolem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu - sierż. sztab. Zenonem Ciepielewskim i sierż. Mateuszem Jeżakiem.

 

Ustąpili pierwszeństwa pieszym

Na pierwszych kierowców, których wyróżniliśmy, musieliśmy poczekać kilkanaście minut. Ruch na ulicach był jakby mniejszy niż zazwyczaj. Podobnie z pieszymi.

W końcu udało nam się zauważyć kierowcę, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na ul. Słowackiego, przed skrzyżowaniem z ul. Złotą.

 

- Staram się być uprzejmy na drodze, szczególnie przy przejściach dla pieszych. Jeśli warunki drogowe pozwalają, zatrzymuję się. W ogóle, zwracam uwagę będą w rejonie przejść, bo nigdy nie wiadomo jak zachowa się pieszy, czy nie wtargnie nagle na jezdnię - mówił Piotr Łęcki.

 

 

Ledwie skończyliśmy rozmowę z panem Piotrem, dojeżdżaliśmy z ul. Złotej do ul. Słowackiego, jak zauważyliśmy renault, które jechało w stronę centrum. Przed przejściem, (przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego z ul. Jasną, auto zatrzymało się, bo po lewej stronie jezdni stała grupa pieszych oczekujących na przejście. Za kierownicą siedziała pani, mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego.

 

- Zatrzymuję się przed przejściami, bo od czasu do czasu sama jestem przechodniem i zachowanie kierowców, którzy nie zatrzymują się, żeby przepuścić pieszych, trochę mnie denerwuje. Staram się być uprzejmym kierowcą i przestrzega ć przepisów ruchu drogowego - powiedziała Elżbieta Jakubowska-Ponce.

 

 

Rozładował korek

Trzeciego kulturalnego kierowcę spotkaliśmy na ul. Traugutta. Jechał w stronę ul. Lekarskiej. Na wysokości siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej zatrzymał się, żeby umożliwić skręt w lewo autu, za którym ustawiło się już kilka pojazdów i zaczął się tworzyć mały korek.

 

- Jeżeli swoim zachowaniem nie utrudnię komuś jazdy za mną, nie stworzę zagrożenia to staram się przepuścić autobus czy pieszego - usłyszeliśmy od Krzysztofa Baranowskiego.

 

 

 

Partnerzy Akcji

Kierowcy otrzymali gadżety i upominki od naszych Partnerów Akcji, firm: AC S.A. z Białegostoku (producent instalacji autogaz marki STAG), Oximo z Gdyni (producent wycieraczek samochodowych), marki SEAT Polska, salonów samochodowych - Ster, (dealer marki Volkswagen) i Optimal (dealer marki Citroen), Moto Radom (autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha), kina Helios (bilety na dowolnie wybrany film), "Kajtek" Stacji Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (organizator kursu pierwszej pomocy przedmedycznej), Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (sprawdzenie samochodu), Fototapety.pl, Eurobord, Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i restauracji Samira.

 

 

Trzecia edycja akcji

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" ma na celu propagowanie kulturalnej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze. Trwa jej trzecia edycja.

Akcja (prowadzona w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze") odbywa się w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością, są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

 

Dziś przypada "Dzień Grzeczności za Kierownicą". Jest jeden raz w roku, 5 kwietnia. Został zainicjowany we Francji.

Portal radommoto.pl w 2016 roku wymyślił i zorganizował akcję "Jestem uprzejmym kierowcą" polegającą na honorowaniu kierowców, którzy są kulturalni względem innych użytkowników dróg. Namawiamy do kulturalnego zachowania na drodze, wszystkich użytkowników dróg, nie jeden raz w roku, nie od święta, ale każdego dnia. Przecież uprzejmość i grzeczność straty nie przynoszą, a mogą poprawić humor i sprawić, że ktoś będzie miał lepszy dzień.

 

Bądźmy kulturalni na drodze, zawsze - nie tylko w dniach akcji.

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy!

 
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   AUTO   DROGA   JAZDA   POLICJA   PARTNER   KINO   WYCIERACZKI   STAG   OXIMO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 8500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

11 grudnia 2019 12:51
Imieniny:
Damazego, Waldemara, Artura

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
4,45 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
4,53 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
4,88 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
1,99
 - stacja autogaz przy ul. Kozienickiej
 
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 10.12.2019
kraj
wypadki drogowe - 84
zabici w wypadkach - 6
ranni w wypadkach - 87
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 147
źródło:  www.policja.pl
 
10.12.2019
wypadki drogowe - 5
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 5
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 9
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
06-08.12.2019
wypadki drogowe - 7
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 9
kolizje - 26
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 3
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 2
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH