[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » 1 listopada przejazdy autobusami miejskimi za darmo! Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

1 listopada przejazdy autobusami miejskimi za darmo! Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

29-10-2017 22:28


1 listopada przejazdy autobusami miejskimi za darmo! Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

 

Jeżeli1 listopada będziecie chcieli odwiedzić groby swoich bliskich, chyba najlepiej wybrać autobus. I to nie dlatego, że komunikacja miejska szybciej dojedzie na miejsce, będzie miała wyznaczone pasy ruchu dla siebie. Tego dnia nie trzeba będzie kupować biletów.

 

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, w środę, w dzień Wszystkich Świętych, komunikacja miejska będzie bezpłatna dla wszystkich pasażerów. Lepiej więc swoje auta zostawić w garażu lub na parkingu i wsiąść w autobus. Odejdzie nam problem z szukaniem miejsc parkingowych. Jeśli już się jednak zdecydujemy na własne auto, trzeba będzie się liczyć z jazdą w korkach.

W pobliżu nekropolii zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Zostaną zamknięte odcinki niektórych ulic, a gdzieniegdzie będzie zakaz zatrzymywania. Tak będzie do 31 października do 2 listopada wieczorem.

 

Organizacja ruchu przy nekropoliach

Cmentarz przy ul. Limanowskiego - wyłącznie 1 listopada

Ul. Limanowskiego będzie zamknięta między ulicami Maratońską i Tytoniową. Zamknięte będą także ulice: Chopina, Obrońców, Kurpiowska, Ordona, Kujawska i Hutnicza.

Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył tylko mieszkańców tych ulic - w przypadku ul. Obrońców także pojazdów z zezwoleniem ZUK. Ul. Dębowa, od Limanowskiego do parkingu, będzie drogą jednokierunkową.

Uwaga! Prawie cała ul. Tytoniowa będzie objęta zakazem zatrzymywania się ze względu na konieczność zapewnienia przejazdu autobusom komunikacji miejskiej.

 

 

Cmentarz Komunalny na Firleju od 31 października d 2 listopada

Dojazd do cmentarza na Firleju będzie możliwy od 31 października do 2 listopada wyłącznie od strony ul. Warszawskiej (w drugim kierunku będą mogły jeździć tylko autobusy miejskie). Południowe pasy ulic Ofiar Firleja (od Warszawskiej do Mieszka I) i Witosa (od Warszawskiej do przedłużenia Mieszka I) będą przeznaczone dla pojazdów indywidualnych.

Podobnie będzie też na ul. Mieszka I, wraz z jego przedłużeniem (od Witosa do ronda Powstańców Warszawy).

 

- Apelujemy do kierowców prywatnych aut, żeby nie jechali przez Józefów do trasy E77, ponieważ będą zawracani tam przez policjantów. Funkcjonariusze będą wpuszczali w ulice Mieszka I, na północ od ronda Powstańców Warszawy, i Aleksandrowicza, na zachód od pętli autobusowej naprzeciw szpitala, jedynie autobusy lub inne uprzywilejowane pojazdy. Zakaz ruchu, oprócz mieszkańców, będzie obowiązywał też na ulicy Gombrowicza - prosi MZDiK.

 

 

Cmentarz prawosławny i w Rajcu Szlacheckim

Na ulicach Warszawskiej (przy cmentarzu prawosławnym) i Kozienickiej (przy cmentarzu w Rajcu Szlacheckim) obowiązuje zakaz zatrzymywania się.

Miejsca postojowe będą tam odpowiednio, na terenie Automobilklubu i przy ul. Północnej.

 

Zmiany w komunikacji miejskiej

1 listopada, w godzinach ok. 6:30-19:30 zostanie uruchomiona linia pospieszna CM, łącząca cmentarze na Borkach i na Firleju (kursy maksymalnie co 3 minuty). Trasa linii: Maratońska, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy (powrót przez Poniatowskiego), Traugutta, Żeromskiego (powrót przez Wałową, Lekarską i Tochtermana), Malczewskiego, Warszawska, Kusocińskiego, Chrobrego, Mieszka I, Ofiar Firleja (powrót przez Ofiar Firleja, Warszawską i Aleksandrowicza). Na trasie linii CM będą obowiązywały wyłącznie wybrane przystanki.

Uruchomione będą linie dodatkowe do cmentarza na Borkach - do ul. Maratońskiej: C9 z Prędocinka (co 7 minut) i C15 z Janiszpola (co 32 minuty). W rejonie cmentarza będą też jeździć linie 1, 7, 8, 12,13, 14, 16, 17 i 25 (dla linii 1, 16 i 17 będą obowiązywać objazdy przez ulice Tytoniową i 1905 Roku).

 

 

Dojazd do cmentarza na Firleju, oprócz wspomnianej linii CM, zapewnią też autobusy linii 4 (od 31 października do 2 listopada dojazd Warszawską, Aleksandrowicza, Mieszka I i Ofiar Firleja, a powrót Ofiar Firleja i Warszawską) i 13 (31 października i 2 listopada dojazd Mieszka I, Aleksandrowicza, Mieszka I i Ofiar Firleja, a powrót Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza i Mieszka I, zaś 1 listopada podobnie, ale bez podjazdów przed szpital na Józefowie kursami w kierunku Firleja). Autobusy będą wtedy kursować ze zwiększonymi częstotliwościami.

W tym roku zostanie też uruchomiona nowa linia C4, kursująca z ulicy Żeromskiego na Firlej (1 listopada co 9 minut). Ma ona na celu głównie odciążenie linii 4 na najbardziej obleganym odcinku oraz zapewnienie dojazdu do cmentarza z tych przystanków w centrum miasta, na których nie zatrzymuje się pospieszna linia CM.

 

Od strony ul. Witosa dojazd zapewnią autobusy linii 12 i 21 (od 31 października do 2 listopada dojazd Warszawską, Aleksandrowicza, Mieszka I i Witosa, a powrót Witosa i Warszawską). Oznaczone w rozkładach kursy w dniach 31 października i 2 listopada będą wykonywane z wahadłowymi podjazdami do pętli Wincentów. Autobusy będą jeździć ze zwiększonymi częstotliwościami.

Uruchomiona zostanie również linia dodatkowa C21 (z pętli Os. Gołębiów I do przystanku Witosa/Cmentarz - 1 listopada co ok. 15 minut).

Obsługę całej ul. Klwateckiej zapewni linia 23 (1 listopada kursami z ul. Mroza).

 

1 listopada dojazd w pobliże cmentarza w Cerekwi zapewni linia 8. Autobusy będą większością kursów jeździły od ul. Wolanowskiej przez Wapienną do tymczasowego przystanku obok stacji wodociągów. Częstotliwość na linii 8 zostanie zwiększona. Tego dnia w godzinach ok. 6:30-18:30 dojazd do cmentarza przy ul. Lubelskiej w Małęczynie Nowym zapewni linia 24 (każdy kurs z Michałowa).

 

Szczegółowa organizacja i rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej tutaj
/ Roman Furciński, źródło: MZDiK, fot. Roman Furciński, grafika: MZDiK /


CMENTARZ   DOJAZD   ORGANIZACJA RUCHU   DOJAZD   PARKING   AUTOBUS   MZDIK   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

29 lutego 2020 08:28
Imieniny:
Romana, Oswalda, Cyryla

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
4,45 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
4,53 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
4,88 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
1,99
 - stacja autogaz przy ul. Kozienickiej
 
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 19.02.2020
kraj
wypadki drogowe - 59
zabici w wypadkach - 4
ranni w wypadkach - 61
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 155
źródło:  www.policja.pl
 
19.02.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 1
ranni w wypadkach - 1
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 12
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH