[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Szaleli na drogach, dostali mandaty

Szaleli na drogach, dostali mandaty

05-07-2017 23:20


Szaleli na drogach, dostali mandaty

 

71 kierowców pojazdów zatrzymali radomscy policjanci podczas wtorkowej akcji "Prędkość". Wśród nich był obcokrajowiec, który gnał z prędkością 113 km/h w terenie zabudowanym.

 

Policjanci kontrolowali czy, i ewentualnie jak, kierowcy respektują przepisy ruchu drogowego i stosowanie się do ograniczeń prędkości. Okazało się, że dobrze nie jest, zresztą, po raz kolejny.

Na skontrolowanych ok. 140 kierowców, aż w 71. przypadkach kierowcy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Wśród "przyłapanych" na zbyt szybkiej jeździe był również obcokrajowiec. Obywatel Zjednoczonych Emiratów Arabskich, mieszkaniec Abu Dhabi, który w terenie zabudowanym, czyli tam gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził aż 113 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Akcje "Prędkość" przeprowadzono również w innych powiatach regionu radomskiego. W białobrzeskim, skontrolowano 17 kierowców - 15 przekroczyło prędkość i otrzymało mandaty. W grójeckim na 91 skontrolowanych kierowców, mandaty otrzymało 55. W lipskim i przysuskim było 100% ukaranych, w pierwszym - 15, drugim - 22 mandatami, a trzem zatrzymano prawo jazdy.

 

Od miesiąca, 1 czerwca, obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy nie zatrzymają się do kontroli drogowej oraz wobec tych, którzy utracili uprawnienia do kierowania, a mimo to wsiedli za kierownicę.

Najważniejsze z nich:

1. Co najmniej 2 lata więzienia - bez zawieszenia, grozi pijanemu lub będącemu pod wpływem narkotyków sprawcy śmiertelnego wypadku lub powodującego ciężkie uszkodzenia ciała.

2. Wydłużono termin przedawnienia wykroczenia (art. 45 §1 Kodeksu wykroczeń). W przypadku wszczęcia postępowania w sprawie o wykroczenie, jego przedawnienie nastąpi po 3 latach od daty popełnienia czynu.

3. Kierowca, który wsiądzie za kółko, choć zabrano mu prawo jazdy decyzją administracyjną, narazi się na karę do 2 lat więzienia i obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat.

4. Kierowca, który złamie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów zostanie skazany na karę nawet do 5 lat więzienia. Obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat.

5. Kierowcy, który będzie uciekał przed policjantami mimo pościgu (na sygnałach świetlnych i dźwiękowych) popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku do 15 lat.

6. Przy orzekaniu w sprawach o przestępstwa drogowe, sądy obligatoryjnie powiadamiają o wcześniejszych sankcjach wobec oskarżonego za wykroczenia w ruchu drogowym i czy zatrzymywano mu w przeszłości prawo jazdy. Dostaną informacje (mandaty, punkty karne itp.) z centralnej ewidencji kierowców.

7. Kierujący pojazdami lub inne osoby, w stosunku do których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogły kierować pojazdem, są poddawani rutynowemu badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu, np. narkotyków lub dopalaczy.
/ Roman Furciński, źródło: Policja /


PRĘDKOŚĆ   BEZPIECZEŃSTWO   JAZDA   SAMOCHÓD   MOTOCYKL   POLICJA   MANDAT   PRAWO JAZDY   SĄD   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

29 lutego 2020 14:31
Imieniny:
Romana, Oswalda, Cyryla

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
4,45 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
4,53 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
4,88 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
1,99
 - stacja autogaz przy ul. Kozienickiej
 
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 19.02.2020
kraj
wypadki drogowe - 59
zabici w wypadkach - 4
ranni w wypadkach - 61
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 155
źródło:  www.policja.pl
 
19.02.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 1
ranni w wypadkach - 1
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 12
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH